Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
fanya.karamfilova avatar fanya.karamfilova 5 Точки

[Exam Problems] Fundamentals Module C# - 05 - Decrypting Messages - More Exercises

Здравейте, имам проблем с 5-та задача от More Exercises на C# Fundamental Module. Judge ми дава 83/100 и не мога да открия какво пропуска или къде греша. Ще се радвам ако някой може да ми съдейства. Това е кода - https://pastebin.com/sMFTZtgK, следва и условието на задачата.

5. Decrypting Messages
You will receive a key (integer) and n characters afterward. Add the key to each of the characters and append them
to a message. At the end print the message, which you decrypted.
Input
 On the first line, you will receive the key
 On the second line, you will receive n – the number of lines, which will follow
 On the next n lines – you will receive lower and uppercase characters from the Latin alphabet
Output
Print the decrypted message.
Constraints
 The key will be in the interval [0…20]
 n will be in the interval [1…20]
 The characters will always be upper or lower-case letters from the English alphabet
 You will receive one letter per line
Examples

Input Output Input Output
3    
7
P
l
c
q
R
k
f
SoftUni 1
7
C
d
b
q
x
o
s
Decrypt
Тагове:
1
Fundamentals Module
krum_43 avatar krum_43 536 Точки
Best Answer

Здравей Фаня,                                                               Не съм много сигурен дали само това ти чупи кода,но в условието никъде не е казано,че първият символ трябва дава е главна буква.Тази проверка според мен е излишна.                                                                                                           

1
30/01/2020 10:16:49
fanya.karamfilova avatar fanya.karamfilova 5 Точки

Здравей, това е била причината, сега дава 100/100, много благодаря

0
DeveloperEnthusiast avatar DeveloperEnthusiast 302 Точки
key = int(input())
lines = int(input())

message = []

for char in range(lines):  # може да е i, но char е по-готино
    letter = input()
    ascii_value = (ord(letter) + key)
    message.append(chr(ascii_value))

print(''.join(message))

Здравей ! Хвърлям ти едно доста кратко решение на python. Надявам се да ти свърши някаква работа...

0
lucifer1413 avatar lucifer1413 2 Точки

Norton.com/enroll – Norton Antivirus is the leading and best software for the IT industry, industrial category, commercial and domestic purpose who work remove harmful viruses on your windows, mac computer. All Norton users fight real-time protection versus malware and phishing components. Norton antivirus is the best antivirus in the USA. It’s easy to use.

For More Information Visit Our Site:  norton.com/enroll  | norton.com/nu16

0
koknq avatar koknq 18 Точки

using System;

namespace from_left_to_right
{
    public class Program
    {
        public static void Main()
        {
            int key = int.Parse(Console.ReadLine());
            int n = int.Parse(Console.ReadLine());
            string result = string.Empty;
            for(int i = 1; i<=n; i++)
            {
                char s = char.Parse(Console.ReadLine());
                int v = s + key;
                char m = (char)v;
                result += m;

}
            Console.WriteLine(result);
        }
    }
}

Цялото решение. Интересно ми беше от къде Visual Studio знае азбуката... Първоначално тръгнах с 3 for цикъла, от които единият е for(int i = 1; i<=n; i++), и после още 2 с char от A до Z и от а do z, но не ми дойде на акъла как да продължа :D

0