Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Woofles avatar Woofles 7 Точки

А случайно да имаш проблем с отговора? На мен Judge винаги ми връща като отговор един ден по-рано.
Нужно ли е допълнително настройване за времеви зони?

0
r3v3nan7 avatar r3v3nan7 365 Точки

Ами пробва ли вместо AddDays(1000) просто да му зададеш AddDays(999)

0
Woofles avatar Woofles 7 Точки

Как мислиш? :) Аз и така си изкарах точките естествено, понеже няколко онлайн калкулатора ми дават същият отговор, който кодът ми връща с 1000 дни.

Просто ми е интересно дали грешката е в някакви неявни настройки или в тестовете, които ползва Judge системата.

0
vivanov79 avatar vivanov79 1 Точки

Здравейте и от мен. И при мен се получава същото нещо с AddDays(1000), но с 999 се получава и сичко е ОК.

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

А аз къде бъркам, че ми добавя нещо съсем друго?

            var datenow = DateTime.ParseExact(Console.ReadLine(), "dd-mm-yyyy", null);
            Console.WriteLine(datenow.AddDays(1000).ToString("dd-mm-yyyy"));

0
vivanov79 avatar vivanov79 1 Точки

Пробвай да замениш null със CultureInfo.InvariantCulture и добави към библиотеките using System.Globalization. Както го е описал колегата по горе и би трябвало да стане. Поне при мен така стана.

0
vivanov79 avatar vivanov79 1 Точки

Сега разгледах кода по подробно и установих, че първоначалния също е ОК, но трябва месеците да са с големи букви и си готова. Но ще трябва и да промениш 1000 на 999 защото ще ти излезе с 1 ден повече.

Успех

И пиши дали е станало :)

 

1
20/06/2016 18:48:02
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Точно така. Много ти благодаря! Стана :)

0
20/06/2016 19:39:47
Radul avatar Radul 8 Точки

При мене ми връща с 9 месеца и 1 ден назаде

0
diduan avatar diduan 2 Точки

Да изровя темата наново...

Аз използвам DateTime.Parse(input) и нямам проблем с досадните формати. Програмата върви и връща 100% това, което трябва, при условие, че заменя 1000 с 999. Само дето Judge се дърпа да ми признае задачката за 100/100. ;)

0
Cherkezova avatar Cherkezova 4 Точки

DateTime after1000Days = currentDate.AddDays(999);              

 пишем 999 защото се брои и текущия ден, тогава стават 1000 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.