Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TheodoraDimitrova avatar TheodoraDimitrova 0 Точки

09. Holidays Between Two Dates

Някой били обяснил подробно как се решава тази задача ?Аз поправих някакви неща но дори дебъгера ми не тръгва.

using System;
using System.Globalization;

class HolidaysBetweenTwoDates
{
    static void Main()
    {
        DateTime startDate = DateTime.ParseExact(Console.ReadLine(),
            "dd.MM.yyyy", CultureInfo.InvariantCulture);
        DateTime endDate = DateTime.ParseExact(Console.ReadLine(),
            "dd.MM.yyyy", CultureInfo.InvariantCulture);
        int holidaysCount = 0;
        for (DateTime date = startDate; date <= endDate; date.AddDays(1))
            if (date.DayOfWeek == DayOfWeek.Saturday ||
                date.DayOfWeek == DayOfWeek.Sunday) holidaysCount++;
        Console.WriteLine(holidaysCount);
    }
}

 

Тагове:
0
Fundamentals Module 29/09/2016 16:31:42
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Какво значи "дебъгера ми не тръгва"? Би ли обяснил подробно какво се случва?

Да не би да не ти приема датите като вход? Ако е така, трябва да си оправиш регионалните настройки или да ползвваш запетая вместо точна, например.

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

И аз имам проблем с тази задача. Всички неща по-горе съм ги оправил, но след това като натисна ctrl+f10 или се опитвам да пусна дебъгера ми изписва "Visual Studio cannot start debugging because the debug target is missing" и ми подчертава "CultureInfo."  - doesnt exist in the current context. Иначе задачата изглежда лесна.

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

имах предвид ctrl+f5

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Сигурен ли си, че имаш using System.Globalization;? VS2015 ли ползваш?

0
InaPanova avatar InaPanova 28 Точки

Пробвай тези стъпки: 

1. Десен бутон на Visual Studio Project - Properties - Debug -  (Start Action секция) и избираш бутона "Start project".
2. Десен бутон на Visual Studio Project - Properties - Debug - (Enable Debuggers секция) - маркираш "Enable the Visual Studio hosting process"
3. Запаметяваш промените с  Ctrl + Shift + S) и отново стартираш програмата.

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

Да, така e :( . иначе ето го кода 

http://pastebin.com/m7FKmZzh

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

В този код нямаш

using System.Globalization;

 

0
ivan.d.uzunov avatar ivan.d.uzunov 22 Точки

И пак не се получава нещо, дава 4/100 :( честно казано, наистина не разбирам защо не става тази задача

http://pastebin.com/TpBBByMj

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Ами трасирай и ще.разбереш къде е проблемът.

0
kittenlina avatar kittenlina 9 Точки

в цикъла ти липсва date = date.AddDays(1);

Само date.AddDays(1) всъщност не добавя дни към датата, защото не запазва новата стойност в променливата date

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.