Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YordanDringov avatar YordanDringov 26 Точки

[Homework Data Definition and Data Types] Problem 4. Insert Records in Both Tables

Имам проблем при submit на заявката ми: 

INSERT INTO Minions(Id, Name, Age, TownId)
VALUES (1, 'Kevin', 22, 1),
(2,'Bob',15, 3),
(3,'Steward',NULL, 2)

INSERT INTO Towns (Id, Name)
VALUES(1,'Sofia'),
		(2,'Plovdiv'),
		(3,'Varna')

Получавам Compile Time Error 

The INSERT statement conflicted with the FOREIGN KEY constraint "FK_Minions_Towns". The conflict occurred in database "68ebb5c6-4283-45d9-a4a3-6adb9b27b13f", table "dbo.Towns", column 'Id'.
The statement has been terminated.

Как да премахна конфликта, идващ от Id на Towns?

0
Databases Basics
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Защото се опитваш да създадеш нещо в минионс което има връзка с референтен ключ в Towns преди да си направил каквито и да е въведения там.

 

Първо градовете после Минионите.

3
sly_racoon88 avatar sly_racoon88 10 Точки

INSERT INTO Towns (Id, names)
VALUES (1, 'Sofia'), (2, 'Plovdiv'), (3, 'Varna')

INSERT INTO Minions(Id, names, age, TownId)
VALUES (1, 'Kevin', 22, 1), (2, 'Bob', 15, 3), (3, 'Steward', NULL, 2)

 

Invalid object name 'Minions'.

 

Whyyy?? :D

0
stoyan.grigorov avatar stoyan.grigorov 37 Точки

Виж дали горе си избрал правилната база. Трябва да е Минионс

0
sly_racoon88 avatar sly_racoon88 10 Точки

Judge ми дава това, иначе в Management Studio си е О.К.

0
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки

Увери се че си избрал правилната стратегия за проверка според указаното в документа. Под прозорчето за кода има падащо меню.

0
sly_racoon88 avatar sly_racoon88 10 Точки

Сега разбрах, благодаря!

0
tiapko avatar tiapko 31 Точки

Получава ти се така, защото не си си кръстил променливите точно, както е в условието.

 

Смени в Towns:

names => Name

в Minions:

names => Name

age => Age

 

и трябва да мине

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.