Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

06. Messages - Tech Module - Extended -> Objects and Simple Classes - More Exercises

Здравейте, някой би ли могъл да ми помогне за следната задача:

 

Очевидно някъде бъркам и то сериозно, щом Judge ми дава 60/100, проблемът, че нямам никаква представа къде и защо...

Моето решение за задачата, благодаря предварително :)

0
Fundamentals Module
vdim15 avatar vdim15 Trainer 43 Точки

Решението ти е доста добро, при това и вярно :) В такива случай, когато излизат примерните входове и изходи, винаги тестваш граничните случаи. Единият ти е даден, когато първия юзър има повече съобщения. В другия случай обаче, втория юзър праща съобщения накрая, а излизат форматирани все едно са казани от първия юзър.... Схемата е същата като на всяко чат приложение :)

0
17/05/2017 13:43:30
vdim15 avatar vdim15 Trainer 43 Точки

Ето примерен вход, който си измислих за да тествам

register John
John send Harry harry_you_there?
register Harry
John send Harry harry?
register Donald
Harry send John yeah_sorry_was_out...
Harry send John wassup?
Donald send John Yo_John?
Donald send Jonh You_there?
John send Harry thank_god!!
John send Harry I_need_you!
Harry send John You_got_food?
Harry send John Otherwise_l_am_busy!
exit
John Harry

 

0
TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Ясно! Оправих и тази част от кода, ще го имам предвид и за вбъдеще.Мерси много за помощта :)

П.С - "Решението ти е доста добро", до последно си мислех, че решението ми е доста доста омазано, абсолютно грешно и липсва логика в него , което доста ме зарадва :D 

1
16/05/2017 21:53:36
vdim15 avatar vdim15 Trainer 43 Точки

Хаха, ами самото условие е доста тежко и решението е хубаво разделено в методи, което значително ме улесни да прочета кода ти :) Разбира се, има възможност да се съкрати някой друг ред както и един колега е споменал по-долу, но това идва с рутината. Като цяло използването на LINQ също доста "изчиства" кода, което е налице :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.