Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Моето мнение е следното - идеята на СофтУни е да обучи максимално добре възможно най-голям брой хора. Как става това?

 

1. По статистика от изпитните резултати се достига до заключение, че онлайн обучаващите са с по-нисък успех и по-често дропаутват. Съответно целта е да "стимулират" хората за избиране на присъствено обучение.

Вижте на nakov.com разбивка и проценти от изследването им.

 

2. След като мерките, които предприемат водят повече колеги в залите, се налага ангажирането на по-голям брой асистенти, ментори, преподаватели, следователно се плащат повече заплати.

 

3. Изградена е системата за гледане на живо /сериозна инвестиция в апаратура и техници/, скоро ще има възможност за отговаряне на всички въпроси в реално време, а не както сега в края на лекцията. Тоест всеки, който е онлайн, ще може да разчита на асистент за помощ при хитване на проблем, а такива особено в Тех модула и ООП курсовете са склонни да те побъркат...

Само вижте колко хора са записани за всеки курс и направете сметка колко асистента ще трябват...

 

И на последно място - предполагам, че всеки е достатъчно добре запознат със средното равнище на заплатите в ИТ сектора, и ако се замисли човек - получаваме професия, която носи > 12к на година и то за junior позиции, не говорим за по-натам, срещу сумата от 1950лв, за срок от 2 години за C# и Java, a за PHP и JS сметката е 1200лв.

На мен ми изглежда като добра оферта? За сравнение УНСС ми взе над 2100лв. за 4 години, възвращаемост 0!

 

В този смисъл си мисля, че трябва да бъдем благодарни за систематизираното, последователно обучение, което ще осигури на повечето от нас добра работа и качествен живот! Какво по-добро от това?

 

4
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Доста наивни сметки. Аз имам доста приятели от УНСС с много приятни заплати - това че ти не си се справил с ученето и намирането на работа е друг въпрос. Възвръщаемостта на над 90% от курсистите в Софтуни също е 0 по горепосочените причини :) 

3
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Не изглеждаш сериозно с изказвания от личен характер. 

 

Защо вместо това не уточниш кой набор и от кой град са "доста" от твоите приятели? Какво разбираш под "приятна" заплата? Ама без да си измисляш, нали!?

 

П.С. Ако са сервитьори и готвачи - по-добре не го казвай :)

-4
13/09/2017 10:21:38
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Коментирам единствено описаният от теб личен пример относно УНСС и Софтуни. Щом даваш лични примери не се обиждай ако някой ги коментира. Искрено ти пожелавам опита ти със Софтуни да не завърши като УНСС и да не се окажеш с 6 пропилени години и 4000лв назад.

Относно заплатите сред икомонистите - поинтересувай се колко печели одитор, експерт счетоводител, портфолио мениджър, анализатор на финансови инструменти,... Във всяка сфера има възможности, но трябва здраво бачкане, а не - учих едикъдеси, но като завърших никой не ме търси за да ми предлага работа. 

И последно - никаква професия не получаваш от Софтуни. От тук получаваш единствено възможност да придобиеш знания (също като в УНСС). Дали ще "получиш професия" и дали тя ще ти "носи >12к на година и то за junior" ще решат хората пред които евентуално ще бъдеш поканен на интервю за работа.

3
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Пич, изказваш се супер неподготвено - няма как да станеш експерт счетоводител, одитор, финансов анализатор и тн, все длъжности, за които си прочел в статии на Капитал. Има да набиваш фактури 10 години преди да ти се даде възможност въобще да изразяваш мнение...

 

Но карай, целта на тази тема не беше това, прочети отново поста на автора - намираш ли резон във вдигането на таксите или не? 

-2
SvilenYanovski avatar SvilenYanovski 80 Точки

Да разбира се че има резон във вдигането на таксите и ти като икономист вярвам ще се съгласиш - щом има толкова много хора, които плащат и се записват. Залите са пълни, а за изпитните дати не могат да насмогнат да намерят места за всички желаещи. 

Реално в началото на годината вдигнаха скрито таксата и на Тех модула (като окуражават курсистите да записват екстендед групата и после да презаписват заради Софт Технолоджис). 

Но, докато има достатъчен поток мераклии да стават програмисти цените ще са само напред и нагоре.

От такива теми смисъл няма - това е много силно модериран форум и дори съм изненадан че тази тема не е потрита вече. Изразяването на недоволство чрез тема е безмислено. Ако не ти харесв - не записваш. Балансът на Софтуни -330лв. Ако на критикъващите в тази тема не им харесва - не записват - баланс -3к лева. Приятелите им не запишат -30к лева. Това е - пазар - като се дръпнат някои клиенти обикновено и качеството се подобрява и цените се нормализират (или фирмата заминава и "продължаваме напред").

2
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

Съгласен съм с колегата Свилен Яновски. Все пак става дума за частно начинание, което трябва освен да се самоиздържа и да подържа (или поне стремейки се) високото качество и конкурентност на предлаганата услуга, а и да е на печалба. Сумите не са баснословни(според мен) - всеки познава хора давали пари за ненужно скъпи телефони и тн, дори теглейки кредити. Така, че дори да не разполагате с подобни суми, доброто образование е едно от малкото неща заслужаващо си кредитиране.

0
andinkov avatar andinkov 13 Точки

Да имама и други възможности само чавек да иска и да търси и да е готов да ги изпълнява

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.