Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

misho_999 avatar misho_999 6 Точки

Задача 04. Salary от Programming Basics Online Exam - 7 January 2018

Тъй като в момента карам курса Programming Basics C# се опитвам да реша задачата, и по някакъв начин с доста усилия стигнах до решение което може би не е най-рационалното, но дава 100/100 в Judge. Та искам да попитам за втората част на задачата " след колко години ще достигне максимална заплата ".

Защо при зададените примерни входни данни, а именно 1052.21/ 12 / No - трябва да се получи 10 години, а правейки проверка по обратен път т.е. 1052.21/ 22 / No - излиза резултат 4838.48 т.е все още не е достигнато 5000? Спред мойте разсъждения тряват още 11 години. За да излъжа Judge вадя 1.

Някой може ли да ми каже къде бъркам или се заблуждавам?

Ето и кода който успях да сътворя: https://pastebin.com/iUC1qi7Q

Тагове:
0
Programming Basics 31/01/2018 19:44:55
misho_999 avatar misho_999 6 Точки

Благодаря!

0
ribcage avatar ribcage 1 Точки

И аз благодаря за решението, понеже Judge ми даваше 90/100, заради едно изпуснато '=' в проверката

if (i <= workYears)

Иначе колега и аз си направих сметките за оставащите години, но няма да мине през Judge, ако не се извади 1.

https://pastebin.com/wNBrtTgj

0
Nikodon avatar Nikodon 3 Точки

Здравей, имам въпрос.Защо въртиш цикъла до 1000 , а не до тайм?

0
Gerard avatar Gerard 2 Точки

Защото иначе няма да се изпълни това условие:

            if (totall >= 5000)
            {

                Console.WriteLine("{0} more years to max salary.", i - 1 - time);
                break;

            }

Целта е да се види, колко години след time, ще се достигне до max salary.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.