Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PlamenRozinov avatar PlamenRozinov 0 Точки

Въпрос за предстоящ модул Artificial intelligence

Добър вечер! Видях от доста време, че предстои модул Artificial Intelligence. Каква е възможността за реализация след /да приемем хипотетично/ успешно изкарване на целия модул? Изисква ли се много програмиране/занимавал съм малко и то предимно със C++, вкл. и Обектно-ориентирано програмиране  на C++, но мога да кажа, че програмирането не ме влече толкова/? Курсът ме привлече с това, че ще се учат математически концепции.

Тагове:
0
Machine Learning
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки
Best Answer

Каква е възможността за реализация? СофтУни има кариерен център, който ще съдейства с намирането на работа на всеки, който изкара сертификат/и. Отделно, и без помощ от СофтУни, аз мога да гарантирам, че всеки, който мине всичките (или поне първите 3 курса) със сертификат и достатъчно познания, може да започне работа като Machine learning engineer, Data scientist, Data analyst, Business intelligence developer и подобни. Има много позиции, свързани с (по-малко или повече сериозна) работа с данни и анализ. Най-интересните от тях включват приложения на machine learning - ML engineer се смята за "най-престижната" или "най-сложната" професия от тези. Някои от студентите е възможно да започнат работа и след Data Science курса - но така или иначе, съставянето на модели за данните, т. нар. machine learning е почти неотменна част от работата. След изкарването и на четирите курса (и добиването на солидни знания от тях), може да започнете работа на много места. Основно, компаниите, които търсят хора са или такива, специализирани в тази област (примерно консултанти, или ML продукти - HyperScience е такава компания); или компании, които създават нови екипи (банки, телекоми... всякакви такива); или може да започ и нете и като freelancer.

В кои компании може да работите? (Това е въпрос, който добавям аз, но отделно от предния). Много компании имат екипи. Не правя реклама на никоя компания, просто казвам за кои съм чувал добри отзиви: споменах HyperScience - те май са най-добрите в това отношение, HackerWorks изглеждат като хубави хора; допълнително - големите играчи: Google, Microsoft, Facebook, Amazon, Uber и т. н. Не споменавам тези имена случайно: всички, завършили AI модула имат голям шанс за работа там.

Изисква ли се много програмиране? Изисква се както разбиране на концепциите, така и програмиране. Дали е много - субективно. За мен е малко. Програмирането е на Python, който е един много приятен език. Освен това, библиотеките, които ползваме, правят нещата още мноооооого по-приятни. OOP ползваме малко, но почти никога не пишем класове. Стилът е по-близък до функционалното програмиране - трансформации на данни. Тъй като аз предполагам, че записалите курса нямат познания по ООП, просто го споменавам бегло. Който иска - да ползва.

Какво представлява всеки курс? (Предполагам, че това е въпросът, защото модулът е един). Има описания на курсовете, от които може да се ориентирате по-добре (с няколко изречения). С по едно изречение:

  • Math concepts - основи на "висшата" математика за разработчици на софтуер; донякъде свързани с data science, но приложими в много по-широка област
  • Data science - събиране, обработка, анализ и интерпретация на данни по научния метод
  • Machine learning - съставяне на модели, които се обучават с данните
  • Deep learning - machine learning с един конкретен тип алгоритми: невронни мрежи.
6
dim4o avatar dim4o 288 Точки

@iordan_93,

Имам въпрос отнасящ се до всички, които успешно ще завършат настоящия курс по Machine Learning. Ако след този курс някой реши да запише модула Artificial Intelligence дали ще се наложи да мине и да си плати за Machine Learning курса, който е в рамките на модула? Предполагам този въпрос ще стои и пред хората изкарали Data science курсът. Със сигурност ще има хора, които са завършили и двата куса даже.

2
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

Не, няма. Курсовете са съвместими, макар и не съвсем същите. Можете обаче да се явите на поправителен изпит, ако имате желание.

1
seandi avatar seandi 38 Точки

Данчо, а ако някой е завършил висша математика, ще му бъде ли признат  Math concepts?

0
iordan_93 avatar iordan_93 Trainer 407 Точки

seandi, ще питам колегите. Досега мисля, че сме нямали такъв случай. Ще се наложи да дойдеш на изпит, все пак. За цялостно оценяване: не знам.

0
23/03/2018 20:29:10
seandi avatar seandi 38 Точки

Данчо, благодаря за отговора!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.