Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

boriskostoff avatar boriskostoff 0 Точки

Добра книга/е-book/онлайн платформа за учене на PHP

Здравейте!
Миналата есен изкарах едно Основи на програмирането със C#, никога не бях "бутвал" такава материя, започнах from scratch, и видях, че ми харесва. Щях да запиша семестри в Софт Уни, но поради липса на достатъчно време просто не би имало смисъл. Прехъврлих се на PHP и искам да се обучавам сам. Намирам ресурси в интернет, и както вероятно бихте се досетили, голяма джунгла е, предлагането е голямо, обърквацията също, а нещо все не достига.

Въпросът ми към вас е -  подходящи ресурси, книги, които да закупя, а също платформи за упражнения, като за пълен новак в PHP, с малко помагащo му познание по C#? Особено съм петимен за добри платформи или пък, знам ли - аппове, платени също, със задачи и упражнения? Като цяло всякакви съвети как да движа напред са добре дошли! Блафодаря предварително!

 

Тагове:
0
Общи приказки 12/04/2018 22:03:07
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Най-добре описана документация аз си намирам в сайта на PHP и досега винаги съм намирал това, което търся: http://php.net/manual/en/index.php

0
boriskostoff avatar boriskostoff 0 Точки

А от кои портали, сайтове със задачи и упражнения по програмиране сте доволни??

0
TonyTroev avatar TonyTroev 26 Точки

Много съм доволен от HackerRank и HackerEarth, но не знам дали те са подходящи за PHP. Иначе за Basic умения SoloLearn е една добра платформа за обучение!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.