Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

4. Average Grades

Здравейте, пробвам задача с примерите от условието но по някаква причина външният цикъл спира след първата итерация и не виждам защо?! 

Objects and Classes - Exercises - Programming Fundamentals задача 4

https://pastebin.com/hrkqvafg

 

Тагове:
0
Module: C# Advanced
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

 for ( i=input.Count-input.Count+1; i <=input.Count-1; i++) - тоя цикъл не виждам никаква логика в него.... като го направиш тоя цикъл така  от какво излиза че ако input,count=7  имаш i=7-8 = -1 и i<=6 е някакво мазало и как може на 2 цикъла вложени да ползваш еднаква променлива :Д смени вътрешния for цикъл с друга буква и би трябвало да тръгне. Все пак на външния цикъл имаш I=0 полсле влизаш в втория и там I=6 да кажем и излизаш и в външния вече I ти е 6... и излиза. Никога не ползвай еднакви променливи в един state

и честно толкова си го усложнил просто вкарваш всичките оценки в листа на студента примерно.и после при foreach проверяваш

student.grades.average>5 чак да смяташ отделна променлива няма смисъл...и смао нея да добавяш,все пак това са му оценките на студента добре е да му ги пазиш в него.

0
AlexanderPetkov27 avatar AlexanderPetkov27 1 Точки

Съвсем не забелязах, че и вложения цикъл е със същата променлива и от там идва проблема. Идеята за условието във for цикъла ми беше да напълни листа с уценките като започне от вторият елемент от input-a (за да пропусне първият елемент, който е името на студента) до последния, само че нещо съм умазал условията във for цикъла, както и да е оправих го.

Щом ти се струва усложнено. Сподели за по-бърз и удобен начин да се напълни листа с уценките, аз за този се сетих..

 

0
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки

за да изпуснеш първия елемент input.skip(1) а колкото за по усложнено няма нужда да се изчислява отделно средната оценка и само не я да пазиш запазваш всичките и после викаш grades.average в output-a и проверяваш. Идеята ми беше че ит дават данни и при обектите е добре да си ги пазиш не е сигурно кога ще ти потряват. но това ще го учите тепърва в c# fundamentals

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.