Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

dilqnantonov avatar dilqnantonov 0 Точки

Помагат ли реално сертификатите от СофтУни?

Здравейте. Скоро дочух, че сертификатите не биле толкова полезни колкото ги хвалят. От други хора пък съм чувал, че наистина могат да ти помогнат за работа. Как стоят нещата реално защото се обърках доста?

0
Въпроси за SoftUni
georgi_velev avatar georgi_velev 5 Точки

Не те знам дали си работил в IT фирма досега, но много рядко ще намериш фирма, която да те вземе без приемен изпит. Това трудно ще стане. Материята е специфична и не искат да си губят времето да обучават кадри, защото проектите не чакат. Така , че в тази посока сертификатите не помагат. От друга страна, ако не си завършил софтуерно инжинерство в СУ примерно  - сертификата е едно доказателство, признанание че си си научил урока. Което не те освобождава от входен изпит обаче. 

В момента кризата за IT кадри, които наистина да разбират е толкова голяма, че ако ти си знаеш нещата - реално нямаш нужда от кариерния център на SoftUni. Съвсем сериозно говоря. 

Т.е. да - сертфиката няма да замести знанията ти, но пък наистина седи добре в CV то ти пред всякакви малоумни HR-ки с които от тук нататък ти предстои много да се сблъскваш. 

4
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.