Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Mapaco avatar Mapaco 0 Точки

Нов студент в ВУТП

  Здравейте  синът ми е приет в университета по телекумоникаци и пощи тази година в новата специалност киберсигурност споделете моля мнения за самото обучение в университета, трудни ли са изучаващи те предмети, общежития та на какво ниво са. Ще се радвам да прочета вашите мнения.

Благодаря ви предварително  

0
Общи приказки 30/06/2018 10:32:41
misho_dobrev avatar misho_dobrev 116 Точки

Въпроса ти може да се чете двузначно. Искаш мнение, но за кой точно университет - за Софтуни или за университета - патньор на Софтуни: Висшето училище по телекомуникации и пощи в София. 

A колкото до Софтуни, това което аз знам е, че не е нито университет, нито академия, а търговско дружество - ООД, заниващо се с образователна дейност в сферата на информационните технологии и по-тясно в програмирането. Не е държавно акредитирано учебно заведение и обучаемите не се водят студенти като другите, които са по закона за висшето образование. В резултат на това нямат право на общежития и други облаги като евтини карти за транспорт. 

В Софтуни има само 4 специалности за момента - всичките фокусирани около най търсените технологии в сферата на уеб програмирането. Изцяло практически насочени са, с което обучението по тях прилича на не особено кратък почти целодневен курс, който е разделен на няколко части наречени модули от по близо 4 месеца.

Колко е трудно зависи от това колко време влагаш. Но от опит, Софтуни не е ли, да кажем, един от топ 3 приоритетите в живота ти, ще ти е много трудно да продължиш напред. Хубавото е, че има доста амбициозни и приятни колеги, дошли с идеята да научат нещо и да го приложат реално, а не да "избутат" до диплома, които могат да те вдъхновят и помогнат да продължиш напред.

Но не се заблуждавай, Софтуни си заслужава отвсякъде по мое мнение. Нещата които се учат тук са в пъти по полезни от тези в държавно акредтираните ВУЗ-ове, чиято цел е сякаш най-вече да си приберат субсидията от данъците ни. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.