Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

VictoriaTsvetanova avatar VictoriaTsvetanova 20 Точки

Намиране на стаж/работа

Здравейте,

Знам, че вече има доста теми във форума за намиране на работа, но ми е трудно да намеря информацията, която ми трябва, затова реших да създам нова тема. Изпитвам затруднения в намирането на стажове/работа в ИТ сферата и не знам към кого да се обърна за съвети. Езиците, които владея са C#(Ниво: ООП), Java(Ниво: ООП) и Python(Ниво: ООП). Проекти съм правила само в СофтУни (и то отборни проекти). Собствени все още не съм правила, понеже не знам работодателите какво търсят (и как да е направен проекта), за да бъде извикан човек на интервю. Нямам нищо против и да науча нов програмен език ако е необходимо. Много искам да се развивам в ИТ, тъй като програмирането много ми харесва. А неща като unit testing, design patterns, тагове, алгоритми задължителни ли са за стаж/работа? И какво друго е необходимо, за интервю (проекти, ...)?

Тагове:
0
Работа 13/01/2017 17:53:11
Teodor92 avatar Teodor92 569 Точки

Препоръчвам ти:

  • Стегни хубаво CV-то си - вложи време в него и опиши всички релевантни skill-ве които мислиш че ще са от полза.
  • Концентрирай се върху конкретен език и задълбай в него, за да не се превърнеш в олицетворение на поговорката - jack of all trades, master of none.
  • Да има смисъл да учиш нови езици, НО ако това те развива по някакъв начин. След като вече имаш опит с строго типизирани мултипарадигмени езици (C#, Java), пробвай някой функционален (F#, Haskell, Scala, etc.). Ученето на езици само за бройка не е много... смиселно.
  • Определено Unit testing и някои основни desgin pattern/algorithms ще ти помогнат в намирането на работа. Ако искаш да се подготвиш за някои от... по-тежките coding interview-та, препоръчвам с две ръце книгата - Cracking the Coding Interview.
  • Набележи компаниите които са известни с това че имат internship програма и се пробвай специфично да кандидатстваш за тях. Те може да нямат обявени позиции, но никога не е лошо да изпратиш едно добре оформено CV и Cover Letter на HR пощата им.
  • НЕ почвай работа само защото много искаш да почнеш работа. Прецени дали фирмата която ти предлага оферта е добра за твоето развитие. Първата работа е важна стъпка и е хубаво да имаш ментор, който да положи солидно основи за теб.
  • Продължавай да се развиваш - ако наистина имаш плам за това което правиш, намирането на работа е просто въпрос на време :)
3
19/09/2018 22:05:42
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.