Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

georgi.dimitrov.315 avatar georgi.dimitrov.315 0 Точки

Защо СофтУни, вместо специализиран курс?

Здравейте, 

 

Гледайки учебния план на СофтУни, виждам че за да минеш през всички курсове, за да усъвърсенстваш даден език, примерно JAVA, това би отнело година-2, докато минеш през всички модули, най-вече защото има големи дупки от месеци между различните модули.

Какво е предимството на СофтУни пред това да запиша специализиран курс по Java (примерно), където се очаква да придобия същите знания?

 

Благодаря предварително.

Тагове:
0
Общи приказки
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Обикновено нещата са така измислени, че да не остават дупки. Basics има доста често, Tech Module стартира всеки Януари, Май и Септемви. Пример: да кажем, че си минал през Texh Module-а и сега (Септември) трябва да продължиш напред с някакъв модул. Би могъл да продължиш с Java DB, но не е много добра идея, ако нямаш знанията от Java Fundamentals, тегаво идва (макар, че не е невъзможно). За да не си оставяш дупка обаче, можеш да запишеш JS Core, през който така или иначе трябва да минеш, да за завършиш като Java Developer в СофтУни. Януари 2019 вземаш Java Fundamentals, и после DB и Web (и евентуално след това Front-End модула).

Защо СофтУни е добър избор, има доста изписано по тази тема. Въпреки това е възможно да попаднеш на негативни коментари. Няма да им правя реклама, ще споделя лични мнения. Доста доволен съм от това, което съм видял. Лекторите са на ниво, има доста задачи под формата на Lab-ове, домашни, проекти, и дори стари изпити от изминали издания на курса. Също така разполагат с т. нар. Judge система, която автоматизирано проверява голяма част от домашните, че и някои от изпитите даже. Освен това: ако не си от София (както съм аз например), можеш да запишеш онлайн форма на обучение. Получаваш всички небходими ресурси, за да си учиш от вкъщи. Лекциите се предават на живо, има си и начини да задаваш въпроси в реално време (и съответно да получиш отговор от лектора), а записа после се качва, така че имаш достъп до него по всяко време. Обикновено се редуват лекции - упражнения, набляга се на решаване на различни проблеми и т.н. С други думи: по мое мнение всичко е измислено достатъчно добре, но все пак всичко зависи от теб. Аз лично мога да се похваля със знания. Е, имам дооста още да уча, но не съжалявам, че началото беше СофтУни :)

5
georgi.dimitrov.315 avatar georgi.dimitrov.315 0 Точки

Да, съгласен съм, че СофтУни е яко място поне такива са ми първите впечатления от Programming basics, което карам сега. Въпроса е, че като свърши модула ноември реално до януари няма нищо за учене и трябва да чакам нов модул. После пак.. Това го намирам за неудобно и не знам защо не могат да се напаснат модулите да са по-чести и последователни.

0
19/09/2018 23:20:55
antoniyaatanasova avatar antoniyaatanasova SoftUni Team Trainer 53 Точки

Здравей,

Ако имаш два месеца почивка до следващия модул можеш най-спокойно да си гледаш стара инстанция на курса от [Ресурси] и да се упражняваш на нея. Така като дойде всъщост самия модул ще си доста по напред. + Програмата не е задължително 2-3 години. Има доста студенти, които завършват за половин година. След като преминеш през Tech Module - можеш да записваш по няколко курса едновременно, като ти сам можеш да си преценяваш как да ги комбинираш по трудност. Така можеш да започнеш работа и 6 месеца след Tech Module. 2-3 години обикновено е оптималния вариант, за хора, които работят и съчетават курсовете с нещо друго. Иначе ако начина на обучение тук ти допада - според мен няма нужда да търсиш друга алтернатива, тъй като единствено от теб зависи дали ще завършиш след 6 месеца или след 2 години.

Поздрави

1
georgi.dimitrov.315 avatar georgi.dimitrov.315 0 Точки

А бих ли могъл да запиша Java Fundamentals според това https://softuni.bg/users/profile/curriculum без Tech Module? Този Тек модул кога е, не виждам обявени дати?

0
svetoslav_0 avatar svetoslav_0 1009 Точки

Да, сега те разбрах. Случва се така, защото Tech модул има само три пъти в годината, докато Basics са доста повече. Такава разлика обаче след Tech модула няма да имаш, защото той е с продължителност около 4 месеца, докато Basics е около 2... Освен това basics е едва началото все пак. Какво имам предвид: един добър вариант е наистина на гледаш лекции от вече минали Tech модули. Ще ти бъде полезно, тъй като той е доста по интензивен, не е като basics веднъж седмично, а 4-5 дни в седмицата. Аз честно казано така и не научих по-лесен начин да достъпвам старите ресурси, затова си ползвам следният път: Обучения - > Софтуерно инженерство - > Плюсчето, което стои отдясно на "Tech module" - > кашончето, което стои отдясно на "Programming fundamentals" и ще видиш един списък.

Друго: СофтУни ти дава само началото, опитай да работиш по разни задачки от някъде другаде или можеш ти да си измислиш нещо малко, което с времето и натрупаните знания да надгражда. А и има доста сайтове със задачки на какви ли не езици, така че няма да ти е скучно, спокойно :) 

1
mtenev avatar mtenev 149 Точки

georgi.dimitrov.315,

Привет и от мен. 🙂

Не, не би имал възможност да запишеш "Java Fundamentals", без да си преминал успешно през "Tech Module".

Това, което цитираш, е програмата на модулите, а не учебния план и неговата хронологична последователност. Нея можеш да намериш тук - https://softuni.bg/curriculum.

Издания на "Tech Module" има на всеки 4 месеца. На 4 месеца, защото такава е продължителността на модула. В момента започна обновения "Tech Module 4.0", а следващото издание е януари 2019-та. За повече информация и ориентация какво представлява модула, погледни написаното в текущото издание - https://softuni.bg/modules/44/tech-module-4-0.

Благодаря за свързването с нас!

Оставаме на разположение.

Усмихнат остатък от деня! 🙂

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.