Programming Fundamentals Retake Exam - 25 April 2018 Part II
Loading...
Petya avatar Petya 2462 Точки

Често задавани въпроси (Introducing the FAQ section)

Здравейте, приятели!

С новата версия на сайта ни, искахме да подобрим не само дизайна, но и функционалността му, както и по-лесното намиране на информация.

Имаме нова секция в менюто "Университет", а именно "Често задавани въпроси" (FAQ). Надяваме се, че чрез нея ще намирате отговори на въпросите си по-бързо.

Също така, ако имате предложения за често задавани и важни въпроси, които сме пропуснали, моля коментирайте темата, за да ги включим.

Благодаря!

33
Важни съобщения 05/09/2015 11:44:10
ValenNEW avatar ValenNEW 43 Точки

Здравейте!

Не зная дали тук е правилното място. Но, когато не зная къде е. Се обръщам към "FAQ"!

Направи ми впечатление, че при една и съща задача (име, условия и всичко друго) в "Judge" ...

При стари инстанции, Judge дава по-бърз отговор, отколкото при нови.

При един и същ сорс код.

Давам и пример. И бих помолил за обяснение. Защо се получава така?

Programming Fundamentals Retake Exam - 25 April 2018 Part II

04. MOBA Challenger

(A typical 100 point answer)

Memory: 10.35 MB
Time: 0.028 s

Dictionaries, Lambda and LINQ - More Exercise

03. MOBA Challenger

(A typical 100 point answer)

Memory: 11.91 MB
Time: 0.125 s

Благодаря предварително!

0
31/10/2018 20:03:28
VasilKotsev avatar VasilKotsev 183 Точки

И двете ли ги submit-ваш на .NET Core ? Във exam-a има стратегия за .NET Framework и обикновенно решения sumbit-нати под нея минават по-бързо в Judge от колкото на .NET Core.

0

Последното е "submit"-нато съответно на C# code (.NET Core), което е "бавното".

А предишното (oт Retake Exam) съответно на C# code (бързият тест).

Въпросът ми, обаче не се състои в това, кое е по-бързо.

Защото задачата има лимит за всеки един тест, който е 200ms. И при двата варианта (уж "бързият" и уж "бавният").

Останалото се нарежда от само по себе си.

А по-скоро, кой е по-облагодетелстван при решението на задачата. Този, който я е решавал преди или този, който не може съвсем хипотетично да си вземе точките ... сега!

И така въпросът ми става малко по-различен. Но доста по-ясен. А той е: ... За колко време е редно да мине един тест върху задачата ?!

Ще ви дам подсказка. Сложете си коефицент, по който да умножавате (множител кръстен ... забавяне поради "New Features") и сложете някой да ги гледа тези неща.

Желая всичко най-хубаво!

0
31/10/2018 20:56:46
VasilKotsev avatar VasilKotsev 183 Точки

Не виждам проблем в constraint-овете на двете задачи. Всяко добро измислено решение ще вземе 100т. Има достатъчно headroom.  Пък и единствените бавни операции, които виждам в тази задача (без да съм чел условие, гледам старите си решения) са LINQ сортировките и Remove(TKey), а това може да се оптимизира. Трябва нещо фундаментално грешно в логиката да има за да даде Time Limit или Memory Limit освен ако не е натоварен Judge.

0

А аз виждам! Днес се блъскам цял ден да събвитвам. И ми дава часовници (time limit), ей така ... за добър ден (събмит, като лудите 30 минути)!

Защото съм прекалил (признавам си без бой)! С LINQ, обаче с друга задача!

Обаче темата на това, което уча е LINQ и "Associative Arrays" и точно обратното.

Следователно и други преди мен са го учили. Следователно!!! Аз трябва да имам същият "headroom", както са го имали и те!

Защото иначе, това са просто извинения. За действия или бездействия, без особенно значение!

Настоявам решенията да бъдат приравнявани с коефицент (според типът на събмитването (C# code, C# code (.NET Core), Java, JavaScript ... e.t.c.)), за постигане на по-точни оценки!

Поздрави!

0
31/10/2018 22:28:20
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

За въпроси относно курсовете от Tech Module, може да разгледате категорията - https://softuni.bg/forum/categories/24/Technology-Fundamentals. 

0