Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

smu4k avatar smu4k 34 Точки

Homework - 09. Index of Letters - Array Exercises

  Здравейте,
може ли някаква идея да подадете за задачата от масиви "Index of Letters", тъй като нещо не ми е доизяснено в главата какво трябва да правя. Трябва да направя един отделен масив, с всичките букви  като те да бъдат елементи на него и да пусна фор цикъл който да обхожда този масив и да търси съвпадения и да казва, кой е индекса на елемента или е нещо друго.. тази задача ми изглежда лесно, така, че се извинявам :D за проявеното невежество!

Тагове:
1
Programming Fundamentals
Tomo_Radomirski avatar Tomo_Radomirski 6 Точки

рашението е само 6 реда (заедно с тези с по една скоба):

            String input = Console.ReadLine();
            for (int i = 0; i < input.Length; i++)
            {
                int value = input[i] - 97;   //дава стойност на съответния чар, като го коригираме да почва от нула
                Console.WriteLine("{0} -> {1}", input[i], value);
            }

простичко, нали???

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.