Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Joro_Paspalev avatar Joro_Paspalev 23 Точки

Здравейте,

ето моя код, който дава 100/100 в Judge. - https://pastebin.com/GuPkys8B

Тъй като отначало ми изкара 10/100 наблегнете на следните проверки за да не се случи и при вас:

1. При вход true (с малка буква) трябва на изхода отново да е с малка буква. Ако използвате в Console.WriteLine($"{boolValue} is boolean type"); - boolValue променливата то тогава ще се отпечата True - с голяма буква, което Judge го отчита като грешка. Затова използвам навсякъде входните данни (command) при отпечатване за да се печата това което се чете.

2. Не използвайте Decimal, използвайте си Double защото при вход като 0.000000000000000000002654 дава грешен изход.

3. Внимавайте при поредността на печатане в If - Else if конструкцията, ако сложите Char на първия ред ще отчете "5" като символ а не като Int и ще опчетата грешен резултат.

4. Не използвайте метода .ToString().ToLower() защото при входни данни True или False (с големи букви) на изхода ще имате true/false (с малки букви)

Надявам се да съм помогнал,

Успех!

0
28/05/2019 13:22:25
Djanet avatar Djanet 0 Точки

Ето едно решение и от мен без TryParse метода. https://pastebin.com/gGbsJyPU

Иначе ако няма да ползвате втория параметър, може да го discard-вате с
Например: int.TryParse(command, out _);

 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.