Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

karaivanov avatar karaivanov 0 Точки

Code-First Judge Compile Time

Здравейте колеги,

На последък нещо не можем да си изгладим разногласията с небезизвестния бай джЪдж - аз искам да ми дава 100-те точки и да си ходя, но от негова страна получавам само compile time error. И то следният:

Compiled file is missing. Compiler output: Microsoft (R) Build Engine version 15.8.169+g1ccb72aefa for .NET Core
Copyright (C) Microsoft Corporation. All rights reserved.
  Restoring packages for ...\P01_HospitalDatabase.csproj...
  Restoring packages for ...\NUnitLiteConsoleApp.csproj...
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.1.403\NuGet.targets(114,5): error : Unable to load the service index for source https://api.nuget.org/v3/index.json. [...\NUnitLiteConsoleApp.csproj]
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.1.403\NuGet.targets(114,5): error :   An attempt was made to access a socket in a way forbidden by its access permissions [...\NUnitLiteConsoleApp.csproj]
Build FAILED.
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.1.403\NuGet.targets(114,5): error : Unable to load the service index for source https://api.nuget.org/v3/index.json. [...\NUnitLiteConsoleApp.csproj]
C:\Program Files\dotnet\sdk\2.1.403\NuGet.targets(114,5): error :   An attempt was made to access a socket in a way forbidden by its access permissions [...\NUnitLiteConsoleApp.csproj]
    0 Warning(s)
    1 Error(s)

Ако някой може да ми дешефрира това съобщение ще съм му много благодарен! Става въпрос за първа задача от Code-First (Hospital). Мисля, че съм спазил всички изисквания по отношение на имена на класове,  namespace-и, всичко е публично и т.н. Освен това пробвах и с всякакви версии на пакетите, махам tools-a преди да submit-на и просто не ще и не ще...

VasilKotsev avatar VasilKotsev 830 Точки
Best Answer

NUnitLiteConsoleApp e assembly-то, което вдига In-Memory база и тества твоя submission в OJS. Тук проблема ти е във версиите на nuget пакетите. Задачите от последния C# DB Advanced бяха индексирани с Microsoft.EntityFrameworkCorе 2.2.1 или 2.2.0, не помня точно, така че това са версиите, които трябва да реферираш в .csproj файловете. Judgе не би трябвало да има достъп до интернет, поради security причини затова ти изписва, че се опитва да достъпи socket за да свали пакетите, но не може защото има защити.

Edit: Сега видях линка към репото ти, предполагам имаш някакъв проблем със самото assembly. Защо target-ваш .netcoreapp1.1 ? Дигни си версията на 2.1. Не помня кои пакети трябваха да се оставят при submission, но я имам в мойто репо решена.

0
01/06/2019 14:21:07
karaivanov avatar karaivanov 0 Точки

Версията е 1.1 защото и аз предполагах, че драмата е в пакетите и просто пробвах абсоютно всички възможни и все не се получаваше. А всъщност се оказа, че трябва да се изтрие и sql.design и тогава ми мина submission-a. Мерси за съдействието:)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.