Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

[Updated 2019] Как да се подготвите за Programming Basics - полезни съвети и въпроси

Здравейте,

Тази тема съдържа обновена и допълнена  информация относно това как можете да сте добре подготвени за вашият първи курс в Софтуерен университет, а именно Programming Basics. Старата тема, имаща същата цел, можете да разгледате тук.

След като успешно подадете вашата кандидатура, вие ще получите имейл за одобрение ден преди началото на курса. В него ще се съдържа информация относно:
- Залата и групата, в която трябва да се явите, ако сте в присъствена форма на обучение
- Инструкции за инсталация на средата за разработка, която ще ви бъде нужна през цялата продължителност на курса
До получаването на този имейл вие можете да следите инстанцията на курса (страница в softuni.bg; пример). В секцията "Полезни ресурси" можете да намерите гореспоменатите инструкции + полезни линкове към системите на СофтУни и указания за ползването им, както и графика на курса.

1. Ще ми бъде ли нужен лаптоп?
Нужно е да подготвите собствен преносим компютър. Малка част от залите на СофтУни разполагат с настолни компютри, но не се препоръчва да разчитате на тази възможност. Препоръчително е лаптопът ви да има сходни характеристики: 
- SSD >= 120GB
- 8GB RAM
- Процесор i3, i5, i7 поне 5та генерация
- Ако сте Windows потребител, то препоръчителна е версия 10 на ОС
Машина с по-скромни характеристики също би ви послужила, но тогава възможността да изпитате забавяне на работата и несъвместимост от страна на софтуера, който е нужен за курса, е голяма.

2. Как да подготвя лаптопа си за работа по време на курса?
Винаги е добре да дойдете подготвени с предварително инсталиран софтуер. Можете да направите това, като следвате инструкциите, които са прикачени към инстанцията на курса. Ако не се справите с инсталацията, на място в СофтУни по време на лекцията ще присъства асистент, който може да ви окаже помощ. 

3. Как да се подготвя преди началото на курса?
За да сте по-добре подготвени за курса, препоръчително е да разгледате добре инстанцията му в сайта на СофтУни. В нея можете да намерите:
- Полезни ресурси
- Програмата на курса - дати и зали на провеждане
- Информация за изпита (тема във форума) - дата, съдържание
Страницата на СофтУни е обемна и съдържа информация за всички често задавани въпроси:
.- Учебен план - вътрешна програма
- Отворена програма - курсове
- Архив от курсове PB
- Такси и сертификати
- Вашият профил и обученията ви
Важно: Екипът на СофтУни изпраща информация за курса по имейл адреса, който сте въвели в профила си. Следете редовно за нови съобщения като проверявате и СПАМ кутията си.
 

4. Къде да се явя, ако съм записан присъствено?
Информация за залата, в която трябва да се явите можете да намерите в графика на курса в инстанцията. Ако са определени повече групи, имайте предвид, че единствената разлика в занятията е лектора, който преподава. Залите на СофтУни се намират единствено в сградата на Софтуерен университет. Адреса можете да намерите от страницата Контакти. Ако не успеете да намерите вашата зала, можете да се обърнете към колегите на бюро за информация. Можете да стигнете до тях като се качите до втория етаж на сградата, преминете през Game bar и се качите до третия етаж, преминавайки през стъклената врата на заведението.
Строго препоръчително е да не се явявате присъствено, ако сте онлайн студент, защото рискувате да няма място в залата. Можете да се смените формата си на обучение, като се свържете с колегите от информация. Те ще го направят, ако все още има свободни места.

5. Къде и кога ще бъдат излъчвани занятията от курса?
Следете излъчването на живо от страницата на виртуалната класна стая на СофтУни. След като свърши занятието в рамките на 1 работен ден от края му ще бъде публикуван и запис в инстанцията на курса.

Това са основните неща, от които имате нужда и са препоръчителни да изпълните преди да започне курса. Не забравяйте да носите своята мотивация, упоритост и желание за учене, за да осъществим съвместно целите на курса. Очакваме Ви!

Можете да задавате въпросите си тук. За по-бърз отговор ви съветваме да се свържете с нас чрез посочените контакти.

Тагове:
5
Programming Basics 11/02/2019 11:38:35 1
AJmaster avatar AJmaster 5 Точки

Благодаря за полезната информация!

0
verabg75 avatar verabg75 1 Точки

Здравейте,

имам два въпроса - в профила ми има празно поле за номер на чип с възможност да го въведа. От къде трябва да взема този чип и за какво служи?

Вторият ми въпрос е точките от домашни накрая на курса ли се дават, защото към момента имам 0 точки, а домашните ми са решени?

Благодаря

0
YotoYotov avatar YotoYotov 0 Точки

"Вторият ми въпрос е точките от домашни накрая на курса ли се дават, защото към момента имам 0 точки, а домашните ми са решени?"

Към края на курса се дават.

0
verabg75 avatar verabg75 1 Точки

Благодаря!

0
dZf1aeA-meenatibiswal avatar dZf1aeA-meenatibiswal 1 Точки

Nice information about programming languages to from onlinitguru from basic to advance level 

For all language Java with Android, Python with Machine Learning, Angular Js, Ruby, C#, data science, and BA, DevOps, Tableau, ServiceNow, etc.

 

0
1
ArunS avatar ArunS -1 Точки

 

Thanks for u great answer .It is helpful for all IT fields student and employee.

Data science I share some topics for question.

-1
1
dZf1aeA-gauthamcynix avatar dZf1aeA-gauthamcynix 0 Точки

In my opinion, to prepare for programming, you should have basics. suppose if you are wishing to learn azure. then you should take a course on azure training. so this will help to learn all the concepts in azure technology. then make prepare for building the applications

0
joshuadollar avatar joshuadollar 0 Точки

With 5000+ PhD-qualified experts and at an affordable price, you can get impressive 4P of marketing assignment help right here at MyAssignmentHelp.com. Dump all your woes with our team of super-fast experts, and you can have assignments delivered urgently – as and when you need them!

0
dZf1aeA-gauthamcynix avatar dZf1aeA-gauthamcynix 0 Точки

Generally for learning programming basics. You should learn through various tutorials. event the youtube videos also play helps to learn the subject of particular technology basics. For ,  example, if you are preparing SQL. you can choose the SQL course.  similarly, you are planning for blockchain technology. then you can take blockchain training, In this way you can prepare to learn on technologies. 

Oracle has important features like database administration. database management.  in oracle, the programmer has to write a query for database execution process. learn through sql online training

0
27/12/2019 13:24:25
jayashree avatar jayashree 0 Точки

This forum is very useful for me and I would like to learn PEGA Training in Chennai. Anybody know about basic of PEGA and kindly update here for me...

 

0
herryjone avatar herryjone 0 Точки

Your question isn't clear.
Assuming you want to ask questions randomly, I'll answer this.

Create an array of strings.
Now store your questions as an array element.
So each array element is now a question.
Next, generate a random number between  "0 and array_length".
Now use this as the index and retrieve questions from the array. Dissertation Help London by British Dissertation Writers is composed of expert scholars who are profoundly qualified and experienced in getting ready sound research reports. The ramifications of utilizing the best help benefit are that your paper will be composed of somebody who more educated than you.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.