Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

NinessonC avatar NinessonC 4 Точки

Въпрос за първа задача от второ домашно - Compare arrays

Здравейте, от няколко часа се опитвам да реша задачата по всевъзможни начини, но на тестовете винаги ми изкарва 80/100. По условието на задачата разбирам, че трябва да създадем два едномерни масива, без първоначално зададени размер и стойности на елементите. След известно проучване започвам да си мисля, че това не е възможно и единственото ми решение остава да използвам динамичен масив, но не искам, тъй като все още не сме взели материала и предполагам, че има и друг вариант. Прикачвам кода, който съм написал до момента, за да видите къде може би греша. Предварително съм задал размер на масивите, тъй като не знам как да го направя с user input. На VS работи, но в джъджа 80/100.  Благодаря ви предварително :)

 

код: https://pastebin.com/CZDnSSSs

Тагове:
1
C++ Fundamentals
pa_kon avatar pa_kon 3 Точки

аз го направих без вектор , с масив

int lenght1=0;

    int lenght2=0;

 
    int arr1[lenght1];
    int arr2[lenght2];

 
    cin >> lenght1;

 
    for (int i = 0;i<lenght1;i++) {
        cin>>arr1[i];
    }

 
    cin >> lenght2;

 
    for (int i = 0;i<lenght2;i++) {
        cin>>arr2[i];
    }
0
j.petrov_90 avatar j.petrov_90 373 Точки

Колега, pa-kon,

Това, което си написал е вярно, но няма да работи на всички платформи.
​​​​​​​
Казвам за 5ти път (другите 4 бяха споменати по време на лекцията).
Кодът, който си напидал е извън стандард, защото си използвал масиви с променлива дължина.
Приканвам те:
1) или използвай масиви с дължина, която е известна compile time (например const int MAX_SIZE = 100;)
2) или използвай std::vector, който може динамично да променя дължината си.

Поздрави

0
pa_kon avatar pa_kon 3 Точки

ясно :) , аз мислех че задачите съответстват на части от лекцията , а векторите бяха в края на лекцията

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.