Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valko98 avatar Valko98 7 Точки

C# Fundamentals - Lists - more exercises. 2. Car Race

Здравейте, хора!

Днес се опитах да реша ето тази задачка:

2.Car Race

Write a program to calculate the winner of a car race. You will receive an array of numbers. Each element of the array represents the time needed to pass through that step (the index). There are going to be two cars. One of them starts from the left side and the other one starts from the right side. The middle index of the array is the finish line. The number of elements in the array will always be odd. Calculate the total time for each racer to reach the finish, which is the middle of the array, and print the winner with his total time (the racer with less time). If you have a zero in the array, you have to reduce the time of the racer that reached it by 20% (from his current time).

Print the result in the following format "The winner is {left/right} with total time: {total time}".

Example

Input

Output

29 13 9 0 13 0 21 0 14 82 12

The winner is left with total time: 53.8

Comment

The time of the left racer is (29 + 13 + 9) * 0.8 (because of the zero) + 13 = 53.8

The time of the right racer is (82 + 12 + 14) * 0.8 + 21 = 107.4

The winner is the left racer, so we print it

 

А ето го и моя код:https://pastebin.com/qbHAWtGh

Линк към judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/1300#1

Но нещо ми гърми judge и ми дава само 30/100, при положение че всичките мой входове ги изкарва добре кода. Моля за помощ да намеря грешката си, защото не мога да я забележа сам и моля за съвет как да не я допускам повече. 

Благодаря!

1
Programming Fundamentals
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Здравей колега,

Забелязах нещо,което може би ти чупи кода .

 var rightRacer = racetrack.GetRange(finishLine + 1, finishLine);

Там където вземаш часовете на вторият състезатезател ти трябва да вземеш часовете от finishLine + 1 до края на листа т.е. до елемента racetrack.count-1.

Или това е броя на елементите?

 

 

0
17/12/2019 09:55:31
Valko98 avatar Valko98 7 Точки

Самата функция изисква първо startindex след това count of elements. Дебъгвах и ми се струваха добре числата, но ще опитам пак

 

1
17/12/2019 12:43:36
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Да,проблема е някъде другаде.

В условието нищо не е казано какво трябва да се изведе ако времената на двамата състезатели са равни .

Ти принтираш  winner = "right",

                      :)

 

0
17/12/2019 17:47:43
Valko98 avatar Valko98 7 Точки

Предполагах, че това може да е грешка, но като гледах чужди решения те са постъпили като мен и взимат точките :D

 

1
Valko98 avatar Valko98 7 Точки

Открих си грешката, хора внимавайте, никъде не се казва да се форматира както аз съм направил, има грешка в нулевия тест просто! 

1
krum_43 avatar krum_43 750 Точки

Това :F1 го няма никъде.Направи ми впечатление,но след като закръглиг до вторият знак резултата не се промени много.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.