Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

YordanVuchev avatar YordanVuchev 2 Точки

Baking Competition

Здравейте имам проблем съ следната задача:https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/46889/exam-preparation-programming-basics-with-cpp-january-2020/2661.

 

Нулевите тестове ми минават но в judge получавам 20/100 . Доста пъти си проверих кода и съм почти сигурен, че е напълно вярен. Ето го моят код:https://pastebin.com/QkcdyM7R.

Ще съм благодарен ако някой ми каже къде греша.

Тагове:
0
Programming Basics with C++
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Честно казано не съм пробвал в judge или другаде, но ми прави впечатление, че в while цикъла при всяка въведена курабийка казваш 

cookieCounter += currentFoodTypeColBaked;

totalSumForCharity += cookieCounter * 1.50;

В същото време обаче не зануляваш cookieCounter в while цикъла (направил си го преди него), та стойността му непрекъснато се увеличава. Тоест ако въведем 1 курабийка, брояча става 1 и цената се добавя коректно, но след това ако въведем още 2, броячът става 3 (а не две, защото не е занулен и пази старата си стойност 1), а оттам и ти добавя неправилна стойност към charity.

Предполагам, че ако си зануляваш брояча в началото на цикъла, този проблем ще бъде решен, а оттам и точките ти ще скочат.

Отделно, проверката дали стринга е "Stop baking!" я сложи в началото на while цикъла. Това няма да промени точките в judge, но ще спеспи процесорно време за да спре директно while цикъла без да минава през останалите проверки (курабийки, вафли, кейкове и прочее недоразумения).

Апропо, къде в judge проверяваш тези задачи? При мен няма линк "Качи домашно" и респективно нямам идея къде да поставя решенията или да тествам твоето.

0
YordanVuchev avatar YordanVuchev 2 Точки

Ами в judge отивам на PB- exercises и след това в exam preparation

1
JOHNY avatar JOHNY 196 Точки

Много благодаря, не го бях забелязал.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.