Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

1. SoftUni Reception MidExam july 2020

Колеги помощ, най простата задача ми избяга 70/100, какво пропуснах?

https://pastebin.com/4V8yuij6.

Е това е карък. Ако някой има желание да сподели, аз загубих време с това изчакване в джъджа, ама явно толкова си умея.

Благодаря предварително!

Моля не искам други решения, а да разбера какво аз съм пропуснал.

Тагове:
1
JavaScript Fundamentals 05/07/2020 14:01:59
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Има излишен код (валидициите), както и пропуски и грешки в логиката.

Например при вход [1,1,1, 9] ще върне резулат 4, заради reminingTime = allAnswers * 4, а всъщност 3 часа са достатъчни (3, 3, 3)

При вход [1, 1, 1, 10] ] ще върне 4, заради Math.round(reminingTime), вместо 5 (3, 3, 3, 0, 1)

Помислете за решение, което работи и с горните входни данни.

1
05/07/2020 18:20:56
Tzigoriyn avatar Tzigoriyn 44 Точки

Много благодаря Марти!

Извини ме за фамилярното отношение, моля!

Надявам се че с 270/300 не те разочеровам много. Лично аз съм не съм особено доволен тези 30 точки са изгубено време за вниманието към семейството ми.

Чесно казано, тази задача я подцених малко, пък и съм пропуснал че времето е ограничено от 9 до 13, а не 4 часа след като се включиш. Аз лично закъснях поне час с с началото, но Се Ла Ви, както казват Англичаните ;)

Страшно много ми помагаш, приятна вечер. Надявам се поне да доближа твоите познания някои ден.

Пак много благодаря, ще се постарая да не съм ти загубил времето!

0
DeedDee avatar DeedDee 0 Точки

Това с валидациите беше в условието така, така че не знам дали е излишно, но аз го направих по този начин:

    let firstEmpEff = Math.min(100, Number(input.shift()));

    let secondEmpEff = Math.min(100, Number(input.shift()));

    let thirdEmpEff = Math.min(100, Number(input.shift()));

    let studentsCount = Math.min(10000, Number(input.shift()));

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.