Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stani82 avatar Stani82 13 Точки

Проблем с debug console на VSCode

Здравейте,

Порво да отбележа, че въпросът ми е свързан с Основи на програмирането с Javascript и се извинявам за постването, което не е по темата, но за съжаление никъде няма такъв раздел във форума. Затова реших да пиша тук, защото PHP като че ли е най-близко до JS. Имам проблем с VSCode. Дава грешка в дебъг конзолата, когато натисна контрол+ф5. Изписва ми ето това - "TypeError: input.shift is not a function". Доколкото разбирам ми обяснява, че type.shift не е функция. Винаги ми става така, когато действам с него.  В Judge системата няма никакъв проблем. Ето го кода: 

function concatenationOfData(input) {
     let firstName = input.shift();
     let lastName = input.shift();
     let ages = Number(input.shift());
     let city = input.shift();

     let messageResult = `You are ${firstName} ${lastName}, a ${ages}-years old person from ${city}.`;

     console.log(messageResult);         
}

concatenationOfData('Stanil', 'Markov', '36', 'Sofia');

Когато работя без input.shift и си кръстя променливите с имена, не ми излиза грешка.

Моля да ми помогнете да разреша този проблем. :)

 

Поздрави! Марков

 

Тагове:
0
Programming Basics with PHP
boyanvassev avatar boyanvassev 1 Точки

Здравейте,

 

И при мен същия проблем:

function concatenateData (input) {

    let firstName = input.shift();

    let familyName = input.shift();

    let age = Number(input.shift());

    let city = input.shift();

    console.log(`You are ${firstName} ${familyName}, a ${age}-years old person from ${city}.`)

}

concatenateData(["Maria", "Ivanova", "20", "Sofia"])

И не знам как да го реша.

Благодаря предварително.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.