Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

kkaraivanov avatar kkaraivanov 486 Точки

Здравей. Пробвай със следната промяна в кода

using System;
 
public class MainClass
{
    public static void Main(string[] args)
    {
        int dogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());
        int notDogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());

        double dogFood = (dogFoodQuantity) * 2.50; // тук добавям 0
        double notDogFood = (notDogFoodQuantity) * 4; // тук премахвам 0
        double allFoodSum = dogFood + notDogFood;
 
        Console.WriteLine($"{allFoodSum:f} lv."); // тук F1 го направих на F
 
    }
}

 

0
19/09/2020 10:44:42
Ogito10 avatar Ogito10 1 Точки

Когато F1 го направим F judge ми дава 0/100 и ми извежда грешка, че очаква отговор 28.5 (т.е. форматиране до първото число след десетичната запетая), а когато отново го промених на F1 ми даде 40/100 и всъщност не сме открили къде бъркаме. 

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Пусни един линк към judge

0
Ogito10 avatar Ogito10 1 Точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/17332213 - това е с F --> 0/100 точки

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/17332231 - това е с F1 --> 40/100 точки

0
nickwork avatar nickwork 657 Точки

Console.WriteLine($"{allFoodSum:F1} lv."); => F1 e излишно...следващият път просто пусни линк към самата задача (за да можем и ние да я тестваме ), а не към събмишъните...ние нямаме достъп до тях :) успех

using System;

public class MainClass
{
    public static void Main(string[] args)
    {
        int dogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());
        int notDogFoodQuantity = int.Parse(Console.ReadLine());
        double dogFood = (dogFoodQuantity) * 2.5;
        double notDogFood = (notDogFoodQuantity) * 4.0;
        double allFoodSum = dogFood + notDogFood;

        Console.WriteLine($"{allFoodSum} lv.");

    }
}
 

0
Ogito10 avatar Ogito10 1 Точки

@nickwork Good job! Благодаря! Така всичко е наред вече!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.