Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

myanakiev avatar myanakiev 1 Точки

Променена дата на изпита за Programming Fundamentals - интензивна група Май 2017

Здравейте!

Забелязах, че програмата на Programming Fundamentals е изменена през последните два дни. Преди пишеше, че датата за изпита ще бъде 02/07/2017, а Tech модула трябваше да започне на 03/07/2017. Сега обаче тази датa e промененa и според интензивната изпитна програма изпитът ще се проведе на 09/07/2017.  Това, което ме притеснява е, че като работещ и учещ, аз се опитвах да се съобразя с датата 2-ри юли, защото СофтУни ми е приоритет. За съжаление, тази неочаквана промяна с една седмица ме разочарова доста и не съм сигурен дали ще мога да се явя на този изпит, поради невъзможността да правя промени в такива кратки срокове.

Вярвам, че датите се премислят добре преди да бъдат публикувани на страницата. Видях, че има и допълнителни материали и лекции, които със сигурност целят по-добро качество на курса. Въпреки това, бих очаквал че подобни модификации и изменения би трябвало да се правят на програми/курсове, които все още не са публикувани с конкретни дати, защото в противен случай могат да заблудят клиентите/студентите. Не е приятно когато такива промени се случват и участниците в дадения курс дори не получим известие за това.

Та въпросът/предложението ми е:

Не би ли следвало да не се променя датата на изпита, при положение че информацията е налична в продължение на почти два месеца?

Хубав уйкенд!



 

1
Въпроси за SoftUni
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Възможно е промяната да се е наложила заради застъпване на изпита с единствената дата за изпит на курса по Структури от данни, който е доста важен курс, а се провежда само веднъж в годината.

1
20/05/2017 00:35:45
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

По-скоро промянта идва от това, че в една съседна форумна тема няколко човека реват, че щяло да им бъде много трудно да преминат от Java на C# - без да са погледнали дори какви са разликите на този етап. Аз също бях на PB с Java, но като почнах да гледам лекциите от Programming Fundamentals, това, което не ми беше ясно си го намирах в лекциите по С# от PB. Така или иначе са добавени 2-3 допълнителни лекции за запознаване с езика и от там идва разликата. 

П.С вземи си болничен 

0
20/05/2017 22:17:38
DilyanaGeorgieva avatar DilyanaGeorgieva 81 Точки

Аз ако знаех, че има запознаване с езика нямаше да минавам наново лекциите от началното ниво, не че ще ми е излишно, но изчетох и новия учебник за C#. Общо взето за 2 седмици се влиза в ритъм, само че така и не се записах за курса, така че моето остава за септември, така или иначе. Предполагам и септемврийския курс ще се измести със седмица-две в такъв случай. Ама каквото такова,все ще се изучи.

0
20/05/2017 20:49:00
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Това да трябват няколко лекции само за синтаксиса на C# е много странно. И аз минах Basics на Java, обаче разликата м/у двата езика (като изключим разни вградени методи по-нататък, но те се учат в съответните лекции, пък и само улесняват) ми се стори толкова малка, че за 1 ден не би трябвало да е проблем човек да влезе в час. Ама сигурно щом много хора "реват", от унито са решили да се съобразят с тях, жалко само за останалите, дето са си правили някакви точни планове.

0
Ivakis avatar Ivakis 98 Точки

Мисля, че ако държиш ще те пуснат и в този курс. Едва ли би имало проблем, че срока е минал с няколко дни. Все пак зависи и от това какви планове имаш за лятото, аз например нямам..вече 😄

0
rosen.ivanov avatar rosen.ivanov 130 Точки

Такива промени наистина биха били доста неприятни, особено за хора като мен, които не са от София. Аз например за изпитите си купувам самолетни билети 1-2 месеца предварително, като се съобразявам с написаното в програмата и една промяна би означавала да ми изгорят билетите.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.