{Programing Fundamentals} Lists Problem 02. Change List - Софтуерен университет

+ Нов въпрос
MLDimitrov avatar MLDimitrov 8 Точки

{Programing Fundamentals} Lists Problem 02. Change List

Здравейте,

Може ли някой да ми каже какъв формат трябва да е променливата в кода ми ( тази след която има <===========| в кода ) защото само ми гърми ексепшън. Останалите проблеми мога да ги оправя , но това ми изяде. 

код: https://pastebin.com/mrJCq3us

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 38 Точки
Best Answer

Здрасти! Не си качил целия код, но си мисля че проблемът ти е във

while (command[0] != "Odd" || command[0] != "Even")

Направи го : while (command[0] != "Odd" && command[0] != "Even").

Трябва да не е Odd И да не е Even. А при теб е ИЛИ.

0

Здравей. Останалата част от кода са 2 метода за четно или нечетно. При тях нямам проблем и не действат на инпута , а само на аутпута.

Опитах това което каза и все още ми хвърля грешка , че не е правилен формата на променливите които са с Console.ReadLine();

Благодаря за отделеното време.

0
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 38 Точки

Прав си, сега загледха, че си сплитваш инпута преди да го провериш във wile. Аз във while проверявам "суровия" стринг от входа, и за това съм със &&. А вече като си го слитнал не е необходимо в "insert" пак да четеш конзолата. вземи данните от commands[1] i commands[2]  . Моя съвет е да четеш конзолата, да проверяваш във while(...&&...), и ако влезе в цикъла тогава да сплитваш към масив и да си ползваш данните от него после. Но не забравяй накрая на while пак да прочетеш конзолата.

0
12/10/2017 22:17:24

Преструкторирах я. Направих я да работи ама input-а на числата беше на new line всяка , а не това се иска Т_Т ... та направих command на масив и всичко сработи. Мерси Митак.

0