Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

MLDimitrov avatar MLDimitrov 9 Точки

{Programing Fundamentals} Lists Problem 02. Change List

Здравейте,


Може ли някой да ми каже какъв формат трябва да е променливата в кода ми ( тази след която има <===========| в кода ) защото само ми гърми ексепшън. Останалите проблеми мога да ги оправя , но това ми изяде. 

код: https://pastebin.com/mrJCq3us

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки
Best Answer

Здрасти! Не си качил целия код, но си мисля че проблемът ти е във

while (command[0] != "Odd" || command[0] != "Even")

Направи го : while (command[0] != "Odd" && command[0] != "Even").

Трябва да не е Odd И да не е Even. А при теб е ИЛИ.

0
MLDimitrov avatar MLDimitrov 9 Точки

Здравей. Останалата част от кода са 2 метода за четно или нечетно. При тях нямам проблем и не действат на инпута , а само на аутпута.

Опитах това което каза и все още ми хвърля грешка , че не е правилен формата на променливите които са с Console.ReadLine();

Благодаря за отделеното време.

0
Dimitar_Petkov_Petkov avatar Dimitar_Petkov_Petkov 169 Точки

Прав си, сега загледха, че си сплитваш инпута преди да го провериш във wile. Аз във while проверявам "суровия" стринг от входа, и за това съм със &&. А вече като си го слитнал не е необходимо в "insert" пак да четеш конзолата. вземи данните от commands[1] i commands[2]  . Моя съвет е да четеш конзолата, да проверяваш във while(...&&...), и ако влезе в цикъла тогава да сплитваш към масив и да си ползваш данните от него после. Но не забравяй накрая на while пак да прочетеш конзолата.

0
12/10/2017 22:17:24
MLDimitrov avatar MLDimitrov 9 Точки

Преструкторирах я. Направих я да работи ама input-а на числата беше на new line всяка , а не това се иска Т_Т ... та направих command на масив и всичко сработи. Мерси Митак.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.