Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Propartise avatar Propartise 0 Точки

IntelliJ Idea error

Здравейте извинявам се че не е по темата но аз има проблем с едино от упражненията също на няколко етапа когато напиша кодът 

Public class hellojava{

public static void main(String[]args){

System.out.printIn("Hello Java");

}

}

Въпросът ми тук е понеже за думата (PrintIn) ми я дава че е грешно написана и  не мога да довърша програмата като когато премахна (In) ми дава че всичко е на ред може ли малко помощ поне и следващите ми упражнил мисля че не вървят по тази причина 

Тагове:
0
Programming Basics
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

И тук да отговоря :) 

А това - Public class hellojava{    защо  е с главна буква, трябва да е с малка - public class hellojava{

Името на класа ти трябва да е с главна - HelloJava - и с малки ще тръгне, но е редно да е с главни.

System.out.printIn("Hello Java"); - това си изглежда наред :)

0
Propartise avatar Propartise 0 Точки

Здравейте благодаря за отговорът беше с главна буква защото беше ново изречение на редът може ли на един емаил да ви изпратя снимка с това как изглежда програмата понеже при мен не се получава

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Сега видях трябва да е - 

System.out.println("Hello Java");

А ти си го написал с главно I...и малко трудно се вижда, а трябва да е малко l - ел а не и :)

Много си приличат двете букви и се бъркат :)

1
19/10/2017 22:26:42
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

Това със сигурност е проблема, защото го и тествах...една буквичка само :)

0
Propartise avatar Propartise 0 Точки

Благодаря а ще има ли възможност да ми кажете какъв е проблемът тук 

package p01_SquareArea;

import java.util.Scanner;

public class SquareArea{

public static void main(String[]args){

Scanner console = new Scanner(System.in);

System.out.print("a=");

int a=Integer.parseInt(console.nextLine());

int area=a*a;

System.out.println("Square="+ area);

}

}

0
veronikaaa86 avatar veronikaaa86 365 Точки

А можеш ли да ми кажеш от коя лекция е и коя задача, или дай линк към judge :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.