Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
damesova avatar damesova 57 Точки

Зависи в каква фирма ще работиш и какви точно ще са преките ти отговорности. 

Все пак е необходим някакъв минимум по английски по няколко причини:

• Повечето новости в програмирането излизат на английски. А един програмист ако не следи новостите е за никъде...
  • Форумите, където можеш да дискутираш казус, най-често са на английски. А казуси да искаш... :)
  • Когато кандидатстваш за работа има не малка вероятност и самото интервю или тестовете да са на АЕ... А и да са на БГ - винаги ще има кандидат, който ще е с предимство пред теб, защото го владее...
  • Не на последно място, след Programming Basics всички задачи са на АЕ...

Надявам се да съм помогнала, макар да знаех, че щеше да те направи по-щастлив обратният отговор...

Мен ако питаш езиците са голямо богатство - няма да загубиш, ако го знаеш.

Успех!

2
petur89 avatar petur89 2 Точки

Мерси за изчерпателния отговор. Явно първо трябва да науча езика и след това програмирането.

1
10/01/2019 12:06:31
damesova avatar damesova 57 Точки

Според мен можеш да си учиш АЕ, докато караш Programming Basics. За това ниво ниво всичко, което ще ти е нужно, можеш да си го намериш и на БГ.

После, обаче, ще трябва поне да разбираш, като го четеш. 

Зависи от темпото и старанието, но за 3 мес. можеш да напреднеш доста и да ти върши работа. Поставяй си предизвикателни цели и ако наистина силно го искаш, е постижимо.

Не се страхувай.... 

3
10/01/2019 12:16:00
petur89 avatar petur89 2 Точки

Ще потърся курс за изyчаване на анг. език за да напредна по-бързо. Аз имам основата но съм учил сам до сега.

1
10/01/2019 13:32:05
aquaruiz avatar aquaruiz 68 Точки

Всеки език ти е предимство на пазара на труда. ;)

1
krum_43 avatar krum_43 16 Точки

Все пак английският е основен,въпреки че китайците се заканват да внедрят нови неща на техния език.

Може да комбинираш английски+немски+китайски= successful programmer.

0
aquaruiz avatar aquaruiz 68 Точки

Плюс някъв програмен език, разбира се. ;)

0
krum_43 avatar krum_43 16 Точки

Естествено.

0