Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
MuhataCece04 avatar MuhataCece04 0 Точки

Как да стана по-добър с математиката?

Дойде 8-ми клас, спрях с уроците и изведнъж математиката ми стана по-трудна. Учителката не е най-добрата и всеки час взимаме нов урок и нямаме време да се упражняваме. Ползвам и Уча.се, но и това не помага много. Горе-долу съм добре, но при по-трудните задачи блокирам. Как да стана по-добър математик? Благодаря предварително!

Тагове:
0
Общи приказки
Sanya97 avatar Sanya97 14 Точки
Best Answer

Здравей :)
Щом си бил добър по математика до сега, значи няма защо да се притесняваш. Ако математиката ти е интересна ще учиш новите неща много бързо. От опит знам, че колкото повече задачи решаваш, толкова по-добър математик ставаш, така че това би бил моят съвет към теб. Решавай редовно задачите, които ви дават за домашно и търси допълнителни такива в сборници, с които да затвърждаваш знанията си. В интернет също има доста материали, от които да се упражняваш, както и сайтове подобни на Уча.се - примерно khan academy, което също е безплатно. Ако имаш затруднения с теорията, бих те посъветвала да потърсиш учебник, в които е достатъчно добре описана и са дадени много примери. Желая ти успех! :))  

3