Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Stani1722 avatar Stani1722 0 Точки

Debugging - F8 "step over" - Java

Здравейте, 
имах проблем, когато се опитвах да дебъгвам. Надявам се някой да може да ми съдейства.

1. F8 изобщо не работи при мен.  Предполагам, че има някакъв проблем с настройките на лаптопа ми?? 

2. След като се опитах да го оправя от нещата, които прочетох, Debug toolbar-a cе отвори в нов прозорец и вече не стои пред/до конзолата. Дразнещо е понеже закрива кода и доста от екрана . 

Какво битхе ме посъветвали?

Благодаря!

0
Programming Basics
damesova avatar damesova 203 Точки

Ако нямаш много custom настройки, си върни фабричните.

:)

0
Stani1722 avatar Stani1722 0 Точки

Знаете ли защо F8 НИКОГА не работи при мен. Това обесмисля правенете на дебъгване, ако трябва да го премествам сама на всеки ред, за да видя къде ще има промяна.

Вторият проблем е маловажен . Това, което ме касае е защо F8 не работи

0
damesova avatar damesova 203 Точки

С IJ ли си?

Брейкпойнт слагаш ли? Къде го слагаш?

Само F8 ли не работи, с F7 пробва ли?

0
Stani1722 avatar Stani1722 0 Точки

Брейкпоинт-а е веднага след входните данни- int , double,но пробвах и след Scanner.
F7 не работи също. следващия ред не става син и не показва какво изчисление е станало.
Ще попитам в събота. Мерси все пак за отделеното време.

0
Tspetrova avatar Tspetrova 125 Точки

Като краен варант можеш повторно да инсталираш Intelij и аз бях направила без да искам настройки, които не успях да оправя, така си реших проблема :-)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.