Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
Jimipage avatar Jimipage 4 Точки

Проблем на Mac OS

Значи проблема е следният: ето този код - https://pastebin.com/0bQLXLvw, това е трета задача от While Lab 

на лаптопа macbook air не тръгва, а на pc-то с  windows няма ядове и в judge е 100/100.

Някой да има идея какво се случва?

Проблемът е на IntelliJ в конзолата изписва 

/Library/Java/JavaVirtualMachines/jdk-11.0.2.jdk/Contents/Home/bin/java "-javaagent:/Applications/IntelliJ IDEA CE.app/Contents/lib/idea_rt.jar=49782:/Applications/IntelliJ IDEA CE.app/Contents/bin" -Dfile.encoding=UTF-8 -classpath /Users/pesho/IdeaProjects/While_Lab/out/production/While_Lab Balance
3
5.51
69.42
100Increase: 5.51
Increase: 69.42

Process finished with exit code 130 (interrupted by signal 2: SIGINT)

Тагове:
0
Основи на програмирането 15/05/2019 18:42:35
VasilKotsev avatar VasilKotsev 716 Точки
Best Answer

Не работя често с Java, но пуснах кода ти под IntelliJ IDEA 2019.1.1 Ultimate (macOS Mojave 10.14.4) с  Java 12 SDK (12.0.1) и работи. Exit 130 би трябвало да е код от bash/terminal, който прекратява процеса (command + C примерно трябва да извади същия код). Не мисля, че в програмата е проблема, защото при мен върви със дадения инпут, по-скоро ще да е при твоята машина проблема. Можеш да разгледаш форумите на JetBrains защото до колкото виждам причините може да са много.

Не знам кой е писал unit тестовете в Judge за тази задача, но е странно, че минава защото не е правилна... Postfix унарния оператор "--" ще декрементира след операцията. Т.е при очакван вход от 3 реда твоята програма очаква още един, което не е правилно според условието. Според мен си завърти един нормален For цикъл и пробвай пак локално. 

0
15/05/2019 19:45:35
Jimipage avatar Jimipage 4 Точки

мерси за инфото ще проверя. Още не сме взели  for цикъл. ;)

0