Loading...
KaloyanEvtimov avatar KaloyanEvtimov 5 Точки

Functions - Lab04 - Printing Triangles

Здравейте,

Това е кода ми на въпросната задача: https://pastebin.com/MDWP5erh

Вместо искания триъгълник, програмата ми зацикля и изкарва

1

1 2

1 2 3

1 2 3 4

и т.н....

 

При дебъг забелязвам, че изобщо не се проверява условието на if-a от редове 26-29, откъдето и тръгва нежелания ефект .

Може ли някой да разгадае какво се случва?

 

Благодаря предварително.

 

П.П. първоначално направих кода с два for-цикъла и там работи коректно, но реших да пробвам и този начин и се вкарах във филма.

Тагове:
1
C++ Fundamentals
VKremakov avatar VKremakov 22 Точки
Best Answer

Във ред 28 трябва да е 

numberReached=!numberReached;

и ще се изпълни нормално

Условието се проверява но на променливата не се задава нова стойност.Явно дебъгера на Visual Studio си има особености при визуализацията на изпълнението на различните редове програмен код. 

 

 

 

1
13/03/2022 10:01:32
KaloyanEvtimov avatar KaloyanEvtimov 5 Точки

Благодаря много. Опитах няколко неща тези дни, заради които се сетих и за още две алтернативни решения, но изобщо не се усъмних в този ред smiley

1
13/03/2022 13:48:10
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.