Loading...
TeodorStefanovPld avatar TeodorStefanovPld 1274 Точки
Best Answer

преди около месец помагах на една позната за тази, нещо equals чупи като проверява saturday sunday  не знам защо. Нямам кода при мен но смени i.DayOfWeek.ToString.=="Saturday" и ще се оправи. И долу нямаш нужда да въртиш 2 цикъл просто една проверка стига в листа с празниците if(Holidays).Any(i.dayOftheweek)).

Помня я тая задача че я дебъгвах и се нервих че не ги хваща и накрая с tostring мина..

0
k.sevov avatar k.sevov 1077 Точки

Пропъртито DateTime.DayOfWeek ти връща тип данни DayOfWeek, който е енумерация (специален обект с изброени възможни стойности ако не си ги срещал преди) и затова не може да го сравняваш със стринг. Можеш да смениш "Saturday" с DayOfWeek.Saturday и по същия начин и за другото и ще ги сравнява правилно. Другият вариант е както е казал колегата да вземеш стойността на енумерацията като стринг и него вече да сравниш с твоя си стринг "Saturday". 

0
30/05/2018 17:52:50
Daniel.Pavlov avatar Daniel.Pavlov 6 Точки

Благодаря ви много колеги :) 100/100

Стана ми ясно вече.

Поздрави,

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.