Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

[Homework] Java Basics - Цикли, методи, работа с класове - Май 2014

Колеги, качил съм ви лекцията, демонстрационните примери и условията на домашните от курса Java Basics на неговия сайт. Извинявам се, че ги качвам в последния момент. До сега ги писах и не можах по-рано.

15
Java Advanced 05/09/2014 00:50:59
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Колеги, нещо ме смущава, в условието е дадено цената да е decimal, всички обаче, включително и аз, ползваме double! Явно е, че Java няма decimal или поне не го знам. Ако някой може да помогне с конвертиране или нещо такова...

0
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

decimal number = дробно число, никъде не е упоменато какъв тип данни да се използва :)

Иначе в джава имаш BigDecimal

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Ок, мерси!

0
LyudG avatar LyudG 13 Точки

Ето и от мен едно решение на Full House with Jokers.

Не съм използвал бинарното представяне на числата от 1 до 32, както има в други решения.

Въртя си картите с цикли и суичове, все едно си имаме истинско тесте.laughing

http://pastebin.com/VpLT40jv

 

0
iliya_boyanov avatar iliya_boyanov 28 Точки

Едно готино решение от мен ;)

FullHouse whit jokers;

Ето тук

5
Plami avatar Plami 373 Точки

Интересно решение колега :) Дано успея и аз да стигна до нея.

0
anilak avatar anilak 28 Точки

Колега,

няколко поста преди теб и аз съм публикувала моето решение, което дава точно 81745 комбинации колкото и твоето и до сега се чудех дали аз бъркам. Как мислиш дали е сбъркано условието на задачата, защото там очаквания отговор е 119808 броя?

0
iliya_boyanov avatar iliya_boyanov 28 Точки

Count-a ми е точно 119808

Просто чрез HeshMap премахвам повторенията

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравейте, колеги.

Нещо се затруднявам с тази 11 задача (с екселския файл). Имам чувство, че съм вече накрая, и не знам как да продължа. Всъщност не знам дали подходът, който използвам (работя с HashMap), е най-правилният, и дали не съм написала нещо прекалено дълго и излишно, но ме е страх, че ако тръгна да променям нещо, всичко ще се прецака. Може би е някакъв синдром на новаците... :D

Трябва да се принтира следният аутпут:

Bourgas Total -> 336.00
Pleven Total -> 5256.00
Plovdiv Total -> 1051.20
Sofia-Rakovski Total -> 1152.00
Sofia-Vitosha Total -> 4872.00
Varna-central Total -> 1044.00
Grand Total -> 13711.20

А моят е такъв:

Varna-central Total -> [1044.0]
Pleven Total -> [5040.0, 168.0, 48.0]
Bourgas Total -> [288.0, 48.0]
Sofia-Rakovski Total -> [1152.0]
Sofia-Vitosha Total -> [4200.0, 672.0]
Plovdiv Total -> [720.0, 331.2]

Да оставим настрана това, че не са подредени по азбучен ред... Как да събера числата, които се запазват в променливата value?

<КОД>

<USED FILES>

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Едно възможно решение е да подадеш value на един Scanner и да четеш с nextDouble докато hasNextDouble. Прочетените числа ги събираш и най-накрая ги слагаш във value.

А колкото до сортирането - key + " Total -> " + value го обединяваш в един низ, низовете ги слагаш в масив и го сортираш с вградения метод Arrays.sort(stringArray) smile

0
iliya_boyanov avatar iliya_boyanov 28 Точки

Един от колегите днес ми каза че е използвал Three което ги сортира по default ;)

1
coaster avatar coaster 412 Точки

Благодаря на колегите, които помогнаха - дадохте ми нови сили и идеи :) Реших да пренапиша всичко начисто и се получи търсеният резултат.

Решението ми на 11 задача:

<ЦЪК>

С подробно обяснение в блога ми:

<ЦЪК>

0
IvoGluhchev avatar IvoGluhchev 13 Точки

Здравейте на всички, Готино Решение и аз стигнах до подобно решение  http://pastebin.com/JSfiu4Hbдори не се наложи и метод да правя, но ми гърми, когато когато имам примерно 1.5 или друго дробно но явно е от настройките на Eclips но не мога да намеря как да го излъжа. 

0
magdalena70 avatar magdalena70 96 Точки
За да не гърми при точката на десетичните числа - Locale.setDefault(Locale.ROOT); Записваш го в метода main.
1
Pavlina avatar Pavlina 0 Точки

Здравейте, колеги.

Аз съм малко назад, обаче ето още едно решение на задача 1

http://pastebin.com/HnjQvqTU

0
DNNdrago avatar DNNdrago 145 Точки

Така, ето каква я свърших аз:

1. Symmetric Numbers in Range

2. Generate 3-Letter Words

3. Full House

5. Angle Unit Converter (Degrees ↔ Radians)

6. Random Hands of 5 Cards

7. Days between Two Dates //Тук ми е доста странно защо на теста с 28.02.2000 - 8.03.2000 ми вади 11, а другите са както трябва.

8. Sum Numbers from a Text File

9. List of Products

10. Product class и Main class //Тук в условието на задачата описано, че формата на Order.txt ще е - име на продукт + количество, докато в примера е обратно, аз се придържам към примера. Също така на първият пример има лека грешка - изходът трябва да е 70.6.

 11. Excel

 

 

3
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Тъй като въпроса относно Full House with Jokers стана задълбочен, ще може ли някой компетентен да отговори на следното:

Какво точно се има в пред като жокери в задачата?

Не е ли всъщност всяка една от 3744-те комбинации (без жокери) да се представи със жокер/и?

Или се има нещо друго в предвид?

Благодаря.

3
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Аз така разбирам условието, всяка една карта (боя и карта(поп, дама)) да се замени с жокер. Имаш 5 жокера. И комбинациите без жокери.

 

0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Аз разбирам задачата, че жокера , може да бъде всяка една карта (въпреки че наглед се получават повторения) Тоест минаваш през всички варианти за звездичка на всички комбинации (3744) *(32) и се получава отговора . Получават се повторения примерно ако имаш (2купа 2 каро 2пика 3пика *) и (2купа 2 каро 2пика 3пика *) На 1-ви поглед е повторение, но всъшност веднъж жокера приема стойност на 3-ка купа, веднъж на каро примерно.

1
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Съгласен съм с kiko144.

3744*32 e това, което ни трябва. И мисля, че г-н Наков като е правил задачата е имал същото  в предвид.

3
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Ето ги моите решения на задачите - цък.

Мисля, че всичко по-интерсно, което съм правил е описано защо е направено и как. Кодът съм го оставил да диша, за да се разбира лесно. Като цяло, продължават да ми харесват всички тези по-практически задачки с четене и писане във файлове. Това е доста полезно според мен.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.