Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

[Homework] HTML Tables

LINK към GitHub

Ще се радвам на всякакви забележки и препоръки, защото все още ми е малко тъмен тоя HTML и най-вече CSS-a. :)

За всяка задача съм изнесъл стила в отделен файл в папка styles.

 

ЕДИТ - Подробен гайд за калкулатора

10
Web Fundamentals - HTML5
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Имам 1 въпрос. На 6-та задача се опитвам да направя така, че като цъкнеш на някой от бутоните и да се отваря картинка, която не е в мрежата, а си ми е на компютъра. Някой случайно да може да каже как става тоя номер>?

Открих как става!      <button type="button" onclick="location.href='images/yourImage.jpg'">Your Image</button>

П.П. Но по този начин се отварят в същия tab, а не в нов. Имате ли идея как да стане в нов?

1
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

За да се отвори в нов прозорец трябва да използваш onclick=window.open(href="https://softuni.bg"), сайта е само за пример!

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Използвала съм външен CSS с изключение на пета задача където има и инлайн. Всичко е качено на jsfiddle ама не знам защо на калкулатора не ми отчита скрипта в превюто..  Иначе като си го отвориш през браузера всичко е ок! Мерси на Tr00peR за хубавия скрипт с този ми ти eval..

01 Simple Table

02 Exam Results

03 Nested Tables

04 Website Header

05 SoftUni Life

06 Keyboard

07 Calculator

4тa задача ми беше най-досадна поради неуместното използване на таблици в този случай, затова и не му се старах толкова. Доста CSS, доста излишно писане заради таблиците. Просто тези таблици са отживели и едва ли ще ни трябват в бъдеще по този начин, но задачата си е задача :) После сигурно ще го правим в дивове..

:D

3
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Здравейте, опитвам се да изчисля резултатите от редовете с джаваскрипт. Можете ли да ми подскажете защо не работи?
http://pastebin.com/teuHNGhY

0
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте колеги,

Това са моите решения на домашното за HTML таблици:

01. Simple Table.html - HTML - CSS

02. Exam Results.html - HTML - CSS

03. Nested Tables.html - HTML - CSS

04. Website Header.html - HTML - CSS

05. Life in SoftUni.html - HTML - CSS

06. Life in SoftUni Keyboard.html - HTML - CSS

07. Calculator.html - HTML - CSS

Благодаря на колегите jabalka, Tr00peR и GoShow за различните варианти на калкулатора, които предложиха.

Поздрави

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.