Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gushterche avatar gushterche 2 Точки

Fast Track HTML/CSS Homeworks

Ослушвах се един ден, за да видя дали някой ще съзададе тема за Fast Track HTML/CSS Homeworks, но явно на мен се пада тази чест :). Аз изгледах лекциите и започнах (бавно) работа по задачите, но се сблъсквам със следния проблем:
Опитвам да сложа <ol> - елемент в <ol> - елемент, за да се получат подточки при изброяването. На практика в браузъра всичко е ок, но като пусна файла във validator.w3.org , ми излиза следната грешка:

Element ol not allowed as child of element ol in this context. (Suppressing further errors from this subtree.)

					&lt;ol<span title="Position where error was detected.">&gt;</span>

 

Лекторът уж направи същото, а при него нещата някак се получиха без съобщения за грешка ? Някой друг да се сблъска с такъв проблем?

Ето код на това, което правя:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<meta charset="utf-8">
<title>Test</title>
</head>
<body>
<ol>
<li>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.</li>
<li>Donec et lacus euismod, venenatis nunc vel, tristique turpis.</li>
<ol>
<li>Praesent pellentesque elementum eros, sit amet ultricies dolor tincidunt quis.</li>
<li>Phasellus non dictum elit, id egestas urna.</li>
<li>Phasellus quis erat imperdiet augue eleifend cursus vitae sed risus.</li>
</ol>
<li>Duis tincidunt id mi ac rhoncus. Vestibulum nibh lectus, pulvinar nec nisl ac, vulputate mollis turpis.</li>
<li>Phasellus pulvinar arcu sapien, id varius erat dapibus at.</li>
<li>Phasellus et suscipit massa.</li>
</ol>

</body>
</html>

 

Тагове:
2
Web Fundamentals - HTML5
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здрасти,

не затвярай </li>, което е преди <ol> дето искаш да вкараш, затвори го след него и ще се оправи. Може да ползваш и темите за HTML/CSS курсовете, домашните са идентични (засега).

Поздрави

3
gushterche avatar gushterche 2 Точки

Мда, оправи се :) 10x

0
Kolev avatar Kolev 10 Точки

На практика вложения лист трябва да представлява list item на основния.

0
boris.boev avatar boris.boev 2 Точки
Здравейте и от мен! Аз не мога да помогна с отговор, тъй като и аз съм от курса и съм начинаещ, но и аз се сблъсках с подобни проблеми с валидирането на файла при решението на Задача 4. Аз имам питане от своя страна - имате ли представа какво точно се иска от Задача 5 на домашното - Power Point Slide? Тук вече не се говори за HTML файл, а за уеб страница, която да изглежда като слайда на презентацията. Понеже сме много далече от учене на таговете за layout, пък и те, доколкото вече разбрахме, трябва да са функция максимално изнесена в CSS, а не в HTML и не разбирам дали в задачата просто се иска да напишем HTML, който да прилича в тексктово и логическо отношение на слайда или нещо друго. Мерси предварително!
1
nkldp avatar nkldp 1 Точки
Здрасти, в домашното за PowerPoint Slide-a пише , че не е нужно 100% точност. Предполагам, че се има предвид да си поиграем с таговете които лектора е преподал и да направим документ възможно най-близък до тoзи Power Point Slide. Поздрави!
1
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки

За 5 задача, аз лично я направих със css файл, само с html едва ли ще стане, поиграй си целта е сам да учиш нови неща.

1
boris.boev avatar boris.boev 2 Точки

Мерси,  luboslav1995, но това е малко странно. Ясно ми е, че със CSS ще стане, но това не се ли предполага, че е домашно, което трябва да можем да напишем преди да сме навлезли в CSS? Мен лично това ме озадачи. Предполага ли се да се борим със CSS преди да сме го почнали в курса? Иначе аз мога да опитам и с чист HTML, но това пък е в разрез с логиката. Затова и питах, защото задачата е дадена малко неясно.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.