Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

[Useful Info] JavaScript Basics - debuggin и Node.js конзола във Visual Studio

Здравейте колеги.

Вече JavaScript курса започна и реших да споделя 1 нещо, което доста ми е помагало в началото, когато правех някакви работи на JS и на изпит може да се окаже безценен инструмент, спестяващ време и нерви.

Става дума за това как можем да build-ваме и да си виждаме резултатите на момента в Output конзолката във Visual Studio.

Написах в блога си едно доста добро туториалче ето -> Тук <- и ви съветвам да го разгледате и опитате. Гарантирам, че на феновете на VS ще свърши страхотна работа :)

 

Edit: Добавих и пост също така за това как можем да дебъгваме JS във VS -> Тук

P.S. Оригиналните постове можете да намерите ->тук и тук<-. Реших, че трябва да се сподели това и тук.

48
JavaScript Fundamentals
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Евала, много хубаво си направил, че си го споделил и описал! Аз лично си го инсталирах онзи ден, но ми подсказаха че го има, а за хората които не знаят е много тегаво. Най-удобно е, че можеш да си го стартираш във Вижуъл студио без да стартираш браузара също така и да си го дебъгваш, както всички бяхме свикнали на C# :) 

4
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

О, това е само за Output :) За дебъгване ти трябва Node.js Tools for Visual Studio extention и иска 2 минути донагласяне :) Трябва да си го направя и него макар, че до сега веднъж ми се е налагало да дебъгвам само :D

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Добавих и за дебъгване :)

3
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Браво за поста, Петров

Темите, които си намерил несъмнено се едни от най-важните,  които са в състояние да спестят много, много, много излишно губене на време на изпита по JS.

Задължително обаче трябва да се подчертае, че цялата тази схема с Node.js и VS е подходяща и върши работа само за този първи изпит по JavaScript, в който се решават просто алгоритмични сухи задачи и за тях не се изискват достъп до обектите на браузъра и DOM (което принципно се въди същината на JS).

Но за алгоритмични задачи тези теми са безценни - дебъгването става с лекота, както сме свикнали. Не че и с дебъгерите на браузърите не става, но за мен те са абсолютно дърво...

1
Genchev avatar Genchev 23 Точки

Много полезно! 

За мен лично е голямо улеснение.

Благодаря

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

За мен пък е overkill да пусна 1 ГБ IDE (VisualStudio) с половин гигабайт плъгини (Node.js, etc...) за да дебъгвам АЛГОРИТМИЧНИ задачи на JavaScript...

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

@RoYaL

Това е за хора, които ползват VS като среда за разработка. Ако ползваш друго IDE търсиш си друго решение ;) Аз например всичко си пиша на VS с изключение разбира се на това, което не мога да пиша там.

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Страхотен пост колега ! Мисля че ще бъде полезен за доста хора които ползват Visual Studio. При мене се получи всичко , доста е удобно . laughing

0
Ludmil.D avatar Ludmil.D 41 Точки

За VS2012 prof upd4 - направих горното и просто не ми се появяваше JS като проект  ама някой трябва да инсталира правилния упдеит ... за правилната дитрибуция прото за мен беше малко забутано въпросната версия

JS for VS2012

п.с.
off the topic
съжалявам ама на мен лично ми отнема супер много време да свикна с хилядата IDE-та които си инсталнах и се боря повече с настройки плъгини и спецификации от колкото с писане. А в океана от възможности ножеби е хубаво все пак да систематизираме как да си превърнем VS в ултимеит IDE за C#/Java/JS/html/css/php(последното не съм го виждал ама го има..) 

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

С VS можеш да пишеш на повечето масово използвани езици. Не можеш да пишеш Java, просто няма как. PHP и аз съм чувал, че има възможност но доста ми казват и, че е пълна трагедия под VS. За мен за сега са 2 IDE-тата: VS и Eclipse

2
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Колега, това в супер инфо (макар че късно го откривам, към днешна дата вече съм си инсталирала и нагласила всичко описано). Има още нещо, с което се боря, обаче, и ако помогнете, ще съм ви много благодарна - по този начин VS не ми прави автоматично форматиране, нито ми пуска snippet-ите, явно за Node.js проектите няма Intellisense. Ровичках се из нета, но не намерих решение (или поне решение, което мога да подкарам) :(

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

При мен с VS 2013 си работи. Давам му New file-Blank Node.js Console Appication и снипетите ми работят...

Инсталирала ли си си "Node.js Tools for Visual Studio (Beta)" ?

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Ах, да му се не знае, как се прецаках! Т.к. ползвах VS2013 for WEB , реших, че това е проблема. Махнах го и сложих Visual Studio Express 2013 for Windows и ... сега node.js tools 1.0 Beta не иска да се инсталира на него! Иска ми ultimate, premium или for web edition... Вие не сте на Express, така ли?

Дръпнах и някаква друга версия на Node.js tools 1.0 Beta 2.0, тя пък ми вика, че версията ми на VS 2013 била стара, да сложа псоледния ъпдейт. А аз току що сложих VS с ъпдейт 2 :((

Ужас, от два часа се занимавам с инсталации и деинсталации..... yell

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки
Отказвам се - с VS for Windows не мога да иснталирам node, с VS for Web node-a няма снипети и ауто форматиране (всички чек боксове, които трябва да са чекнати в Options, и за JavScript, и за Node.js са чекнати). А преинсталирах всичко, всичко... Ще си пиша без снипети явно .
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.