Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

viko97 avatar viko97 1 Точки

https://pastebin.com/1WtvEAAk   - това е кода на Java е,поогледай го и виж проверките.Дава ми 70/100.Не знам къде бъркам.Нулевите тестове ми минават,но три от тестовете не.

0
Divelina avatar Divelina 2 Точки

Здравей,

Същественото, което забелязах е, че не е много ясно дали gamePrice е цената на текущата игра или на всички. В първите 2 проверки за име на игра я присвояващ да е на текущата, а в следващите я добавяш с +=. После я вадиш от balance1, сякаш е само за новозакупената игра. Но накрая я вадиш от началния баланс, за да намериш остатъка. Виждам, че си въвела в началото и променлива spent, която не се използва. Предложение: gamePrice - цена на текущата игра  и във всички условия става gamePrice = ...., а не с +=. А в spent се трупа с +=. А можеш и да не използваш spent, а накрая изхарченото ще e (balance - balance1).

0
Mia.nestorova avatar Mia.nestorova 1 Точки

Благодаря!

0
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

1. Кръщавай си променливите по разбираем начин, balance и balance1 не се разбира много за какво иде реч. Нечетимо е.

2. Първите ти два дабъла са 0, а третия е 0.0.

3. Декларирането на празен стринг се прави или със string.Empty или null.

4. Задатача очевидно желае използване на while цикъл.

5. If-ове на един ред можеш да изпълняваш директно на самия ред след командата (eg: if (a > b) Console.WriteLine(a) ).

6. Грешен правопис на "Out Of money" (трябва да е Out of money).

7. Накрая нямаш нужда от толкова Console.Write, като можеш да обединиш всичко на един ред и да използваш \n.

8. Логически погледнато нямаш проверка за това дали играта струва повече пари, отколкото имаш.

Моя съвет е изтрий всичко, което си написал до сега, прочети пак условието, нахвърли си плана на един лист хартия и започни да я решаваш наново. Ето тук: https://pastebin.com/wcJXzDFN можеш да хвърлиш един поглед и на моето решение, но това е от лесните задачи, няма смисъл да ги пускаш в джъджа заради стоте точки, а по-скоро да си я решиш сам.

0
KrasiyMihajlov avatar KrasiyMihajlov 139 Точки

https://pastebin.com/TEZP1CuT

Оправил съм ти кода, почти беше готов с малки грешки. Форматирал съм ти четимо if else  конструкциите, свиквай да ги пишеш на нов ред, за да може този който ти чете кода да се ориентира по лесно. Оставил съм коментари, където ти бяха грешките за да можеш да ги огледаш.

0
Mia.nestorova avatar Mia.nestorova 1 Точки

Благодаря!

0
IliqnStankov avatar IliqnStankov 1 Точки

Здравейте колеги ,  това ми е кода https://pastebin.com/04S0nfJ7 с него ми дава 80/100 , разбрах къде ми е грешката , но не мога да я поправя . Ако въведа като сума с която разполагам 35,98 и си ппоръчам CS: OG(15,99)  трябва да ми останат (19,99) , но понеже работя с double  ми остават 19,9899999995 , което е по малко от 19,99 и не мога да поръчам например Zplinter Zell(19,99), пробвах да работя с decimal за balance (както е показано по -горе) , но тогава не иска да  извършва пресмятания с  double и decimal . Въпроса ми е как това 19,9899999995 да го превърна в 19,99 и if-a да работи със закръглената стойност ( пробвах с Round и други формати но не успях).

0
LyuboslavKrustev avatar LyuboslavKrustev 2 Точки

Пробвай с Math.Round(ПРОМЕНЛИВАТА, 4);

0
IliqnStankov avatar IliqnStankov 1 Точки

на много места пробвах да го направя с round , но крайният резултат не е желаният

0
02/06/2017 19:02:08
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

с f2  пробва ли - също закръгля

0
02/06/2017 20:39:51
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.