Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

joto_to avatar joto_to 40 Точки

Решение на упражнения от 25-ти и 26-ти май от Programming Fundamentals май 2017(PFmay2017) на C# и Java

<< по-стари задачи | по-нови задачи >>

Programming Fundamentals май 2017

C# Conditional Statements and Loops - Exercises Дата: 25-ти май 2017

01. Choose a Drink - C# , Java

02. Choose a Drink 2.0 - C# , Java

03. Restaurant Discount - C# , Java

04. Hotel - C# , Java. тук съм си играл с нови неща(C# версията), не е оптимално решение(не че някъде имам оптимални решения), просто се забавлявах.

05. Word in Plural - C# , Java

06. Interval of Numbers - C# , Java

07. Cake Ingredients - C# , Java

08. Calories Counter - C# , Java

09. Count the Integers - C# , Java

10. Triangle of Numbers - C# , Java

11. 5 Different Numbers - C# , Java

12. Test Numbers - C# , Java

13. Game of Numbers - C# , Java

14. Magic Letter - C# , Java

15. Neighbour Wars - C# , Java

 

C# Basics - More Exercises 26-ти май 2017

01. X - C# , Java

02. Vapor Store - C# , Java

03. Megapixels - C# , Java

04. Photo Gallery - C# , Java

05. BPM Counter - C# , Java

06. DNA Sequences - C# , Java

07. Training Hall Equipment - C# , Java

08. * SMS Typing - C# , Java

 

Споделяйте и вашите различни решения, задавайте въпроси, обсъждайте споделените решения.

0
Programming Fundamentals 04/06/2017 11:40:25
joto_to avatar joto_to 40 Точки

благодаря за споделените решения. ще ги прегледам с интерес.

1
athristov avatar athristov 29 Точки

Здрасти колега, би ли разяснил по-конретно зад. 8 SMStyping. Благодаря.

0
ilyo.gri avatar ilyo.gri 6 Точки

Здравей, създадох формула, която в зависимост от това коя е първата цифра, която е въведена, взимам нейната буква като например: от числото 444 - първата буква е 'g' и тъй като към всяка буква е присвоена числена стойност от ASCII таблицата, в случая на букавата 'g' съответства числото 103 и към това число добавям дължината на въведеното число - 1 (444 е с дължина 3 и изваждаме 1, защото вече имаме първата буква ('g') и така се получава 103 + (3 - 1) = 105, което е буквата 'i' . Накрая конвертираме полученото число към string.

0
30/05/2017 20:52:43
RadioDr avatar RadioDr 7 Точки

Изключително полезно!!!
Мисля си дали не би било добре, ако направим нещо подобно в споделена директория с решенията от видеата ???

0
joto_to avatar joto_to 40 Точки

пиши ми във фб. ще измислим нещо.

0
Blago.d avatar Blago.d 2 Точки

Колега линка към 11. 5 Different Numbers, си го pastenal пак с N10.

10x за решенията

0
joto_to avatar joto_to 40 Точки

благодаря. оправих го.

0
Jovtcho avatar Jovtcho 20 Точки

Здрасти,

Хареса ми решението с SMS-ите. Аз си ползвах подсказката.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.