Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Functions and Objects

Здравейте, това са моите решения на задачите от домашното за функции и обекти в JavaScript.

  1. 01-lastDigitOfNumber.js
  2. 02-nthDigitOfNumber.js
  3. 03-largestSumOfDigits.js
  4. 04-biggerThanNeighbors.js
  5. 05-reverseWords.js
  6. 06-countOfDivs.js
  7. 07-youngestPerson.js
  8. 08-sumTwoHugeNumbers.js
  9. 09-arrayPrototypeFunction.js
  10. 10-deepCopyOfObject.js

Moля за коментари, забележки, похвали, препоръки и тн.

Поздрави!

18
JavaScript Fundamentals
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Здравейте, колеги. Някой досеща ли се защо filter не работи в кода : http://pastebin.com/48YLRq2Z

0
cherokee avatar cherokee 146 Точки

filter го ползвай, когато искаш върнатият масив да се съдържа само елементите, които отговарят на някакво условие, а не да ги променяш, т.е. filter връща в новият масив само елементите, за които резултата от действието, което се извършва в/у всеки елемент върне стойност true. В случая ползвай forEach и ето тук може да видиш ефекта. 

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

И в това домашно се оказа, че има доста задачи, които се решават с  2 - 10 реда.

Ето и моите решения.  ЦЪК

11 задача след много мъки по разгадаване на условието й.

 

 

2
micev avatar micev 59 Точки

Поздравления за 8 задача аз също трагнах по тоя път, един - два пъти ми изгърмя и реших да си ползвам външна библиотека.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Абе малко глупав въпрос, ама на втора задача са последно undefined ли да връща или The number doesn’t have n digits, когато числото няма толкова цифри?

 

П.П.

Между другото доста от тук постнатите варианти на 3-та задача не отговарят на условието, което е входът да приема variable number of arguments. Има някои колеги, които са го направили така, ама има и доста, които си слагате входа в масив :).

0
milen_vm avatar milen_vm 68 Точки

И аз се зачудих защото в условието пише че връща undefined, а в аутпута 'The number doesn’t have n digit'. Според мен не е обяснено както трябва.

Аз го оставих: 'The number doesn’t have n digit'. Няма голямо значение важното е да работи.

0
XmUrF avatar XmUrF 363 Точки

Ами така е, ама знам ли кой как ще го разбере и как ще реагира при проверка на домашните :). Гледам, че масовата практика е да се изписва това, което е дадено като пример в output-a.

Но то наистина не е само тази грешка. Сега гледам трета задача, пише, че ще са положителни числа, пък във втория пример има отрицателно, че е и верния отговор! Magic! :).

1
Markova avatar Markova 13 Точки

Не можах да си предам навреме домашното от тази тема, но седнах и си написах. Ето сорса в гитхъб:
JavaScript Objects & Functions

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.