Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

LyubomirR avatar LyubomirR 3 Точки

[Programming Fundamentals] Dictionaries and Lists - More Exercises - 05. Parking Validation

Здравейте,

Решавам тази задача и съм направил функция, която проверява дали номера на колата е в правилния формат. И ако е да продължи следващите операции. Проблема ми е такъв, че не знам как да направя така, че не знам как да спра кода след функцията ако проверката която прави функцията не е с желания резултат. Функцията се казва CheckPlate();. Условието на задачата се намира на дъното на кода.


 

Тагове:
0
Programming Fundamentals 19/06/2017 15:06:28
S.Neshkov avatar S.Neshkov 55 Точки

В твоята функция проверяваш първо за дължината и ако е различна от 8 печаташ съобщението за грешка, а има още 2 критерия, за буквите и цифрите. Проверяваш и 3-те и ако едно от трите не е отговаря, тогава принираш съобщението за грешка. ИЛИ Правиш функциата да е bool и да ти връща true. ако номера отговаря на 3-те условия или false ако не отговаря. Съответно ако върне false, се отпечатва  съобщението.  

0
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

https://pastebin.com/cWC9jjjf
ето така вече CheckPlate(); работи но 2-ри тест гърми някаде 

0
Kremena_Gateva avatar Kremena_Gateva 28 Точки

Втори тест гърми, защото първо проверявате валидността на номера и печата съобщението за невалиден номер, а според условието първо е проверката за username.

Тоест ако входа е такъв че вече регистриран user се опитва да се регистрира с невалиден номер съобщението за грешка трябва да е  "ERROR: already registered with plate number {licensePlateNumber}”, а не "ERROR: invalid license plate {licensePlateNumber}" както ще получиш от твоя код. Просто размени местата на проверките и теста ще мине.

0
VasilValchanov avatar VasilValchanov 555 Точки

Права си но не гърми за това, явно няма такъв тест

0
MeGaDeTH avatar MeGaDeTH 2 Точки

Не знам дали решихте задачата, но е така както го казва колежката - първата проверка трябва да не съдържа твърдения за номера(вътре в If функцията), само за конкретния потребител, при положение,че има такъв, трябва да се отпечати с вече записания номер в речника до този момент - " ERROR: already registered with plate number {licensePlateNumber} ". Тази стойност licensePlateNumber е вече записаната в речника. Поздрави!

0
18/06/2017 16:43:38
andy94 avatar andy94 58 Точки

Здравейте и аз забих на 90/100 и пробвах всичко което ми хрумне и все пак немога да разбера къде -греша https://pastebin.com/V5iC1rCk

0
13/10/2017 17:01:04
Zzlatanov avatar Zzlatanov 0 Точки

При вход :
3
register Pesho CS1234CS
register Pesho KC4212KS ги регистрира и двете и чак на :
register Pesho PO3333OP ми даде грешка,че човекът вече го има с номер : CS1234CS

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.