Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

jabalka avatar jabalka 960 Точки

[Team Building] Поход в Пирин началото на септември - вписвайте се за транспорта!

Здравейте, колеги.

Като си правите плановете за това как да отпразнувате успешно преминалата септемврийска поправителна сесия или просто началото на Ниво #2, може да вземете предвид следното:

На 06-07 септември организираме "СофтУни поход до EDIT:х.Бъндерица и Кончето".

Повече информация може да намерите във фейсбуук страницата на събитието.

 

Нека заедно се упътим към нови върхове - преки върхове, преносни върхове... други върхове... :)

 

п.п. Ходили ли сте преди на Кончето?

18
Events 19/08/2014 14:12:49
jabalka avatar jabalka 960 Точки
Best Answer

Хора, дойде времето да се организираме за транспорта.

Приканвам ВСИЧКИ ШОФьОРИ - независимо дали са им заети колите или не, ДА СЕ ВПИШАТ в документа за транспорта и да пишат кои номера хора ще возят от списъка за спането.

 

Напомням в документа да пишат само шофьорите и да си впишат телефонния номер (препоръчително, разбира се), независимо дали имат още свободни места или не.

Ако нямате при кого да се возите и видите къде има свободни места по коли, звъннете на шофьора да ви добави.

Ок ли сте с това?


Документ за транспорта
Списък за спането

1
18/08/2014 21:18:45
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Еее, страхотно, ето малко снимки какво Ви очаква:

Пирин-Кончето

Весело изкарване Ви пожелавам, аз следващата седмица ще го пробвам за пореден път :)

2
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Там сме всички! Хижа Яворов е много добра: гора, полянки, люта ракия, студена биричка, става за пеене, за пиене и за туризъм. Носете си китарите, тарамбуките и песнопийките. Сутринта за отрезняване ще качим и "Кончето" (ако не вали). Този път само социална програма, без лекции за JavaScript и MySQL.

7
rafatpc avatar rafatpc 52 Точки

Искам да попитам ще има ли някакъв организиран превоз или всеки трябва да си търси кола?

ПП: Търсих във фейсбук групата, но не открих отговор на този въпрос.

1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Ще се патува с коли. Ще се съберем всички на едно място и всеки ще качи колкото може хора. В повечето случай се получава, че колите са предостатъчно и няма проблем. Разбира се предполагам има възможност да се отиде и със друг превоз (автобус, влак), но не съм много запознат. 

2
rafatpc avatar rafatpc 52 Точки

Перфектно значи. Още 3-ма човека идваме :D :D

А и като гледам можело и хора извън Софт Уни, така че може да сме и повече ;D

2
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Страхотно! Скоро ще бъде пусната малко по-подробна информация, както и цени. От понеделник(11 август) ще започне и събирането на пари. Срокът най-вероятно ще е кратък, защото по това време в планината трябва да се запазят места от доста по-рано, пък и местата в хижата не са много. Съветвам ви да си платите колкот се може по-рано за да не останете без места :) 

Поздрави и успех :) 

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

ВАЖНО!!! Хижата разполага с 2ни, 3ни и стаи за по 5, 6, 8, 9 души. Цените са както следва: 15лв на човек, 13лв на човек и 12лв на човек. Необходимо е достатъчно рано да внесем капаро в размер 50% от цената на нощувката, за да сме сигурни, че ще има смисъл да пътуваме до там.

За това от 10-ти (или от днес, ако ме намерите  ) започваме събиране на капаро. До 18-ти парите трябва да са преведени на хижаря, за да ни запази хижата.

Относно транспорта - предлагам отново да направим едно общо тръгване на 6-ти в 7 сутринта. Мястото, където ще се съберем, ще го уточним на по-късен етап.

Създадохме два документа:

  • в първия се вписват хората, дали капаро - тук ще могат да пишат само хората, които ще събират капаро - Кико, аз и EDIT: Алекс от екипа на СофтУни,
  • във втория шофьорите могат да пишат кого ще возят и колко места имат останали свободни в колата си.

Това е, хора, давайте да се преброим реално - с капаро!

 

п.п. КРАЕН СРОК ЗА КАПАРО - 18.08 - нали видяхте :)

6
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ето малко актуални снимки от района: СНИМКИ

Бяхме там за няколко дни. На 08.08. беше прехода ни до Кончето, като маруршута беше - х.Бъндерица, Премката, вр.Кутело, Кончето, вр.Бански Суходол, Премката, вр.Вихрен, х.Вихрен.

Имахме невероятен късмет с времето и точно в дните, в които бяха преходите случихме на време и само единия ден ни валя половин час дъжд. Вятър почти нямаше или беше съвсем лек.

В деня на прехода до Кончето и вр.Вихрен само на Премката вятърът беше осезателно по-силен и доста се позамислих какво ли ни чака като се качим на Кутело и тръгнем към Кончето... За щастие горе отново стихна и беше много приятно. Мъглите, които се стелиха в ранната сутрин се вдигнаха и можахме да се насладим на красотата на планината в пълната й сила.

Един съвет към тези, на които ще им бъде за първи път в планината - вземете си топли дрехи /например полар и някакво шушлеково яке-ветровка, а за по-топлолюбивите дори и шапка и ръкавици - две девойки от моята компания си носеха и ползваха/ - горе температурата е около 10 градуса, а с вятър и мъгла може да падне още по-ниско. Дъждобраните също са задължителни.

ПС. Ако имате време като слезете от хижа Яворов отбийте се през открития басейн в Добринище - страхотно се разпуска след преходите :)

Желая Ви весело изкарване и хубаво време! :)

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Ти няма ли да дойдеш?

1
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Много ще ми стане :)  Малко повечко са ми километрите от В.Търново до Пирин, а ще трябва и над Java-та да залягам /сега ще запиша 1 ниво/ :) 

А иначе ходене на планина трудно отказвам..., надявам се следващия път да мога да се включа :)

0
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки
Докога ще е горе-долу крайният срок за плащане, очаква ли се да дойдат хора от Варна и има ли възрастово ограничение? :D
1
kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Крайният срок за капарото е до 18-ти (или до изчерпане на местата който са 70 бр.). Възрастово ограничение няма, тоест,стига родителите ти да те пускат и да не те издирват после, можеш да дойдеш спокойно. А за хора от Варна не съм наясно ( до сега мисля, че няма).

0
jabalka avatar jabalka 960 Точки

Това, че няма други от Варна (може и да има, не знам) - нека не ти влияекато вземаш решение дали да дойдеш :) Просто ела, ако ти се идва - ще си изкараме супер - няма варненци, няма софиянци - всички сме заедно :) ХижоЯворовци :)

1
asyamincheva avatar asyamincheva 20 Точки

Евентуално може и да дойда, но ще мога да знам едва в края на август...може ли да ме уведомите ако има останали места тогава или направо да ви попитам ако е възможно по-късно да платя и т.н.?

0
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Колеги ЕТО какво ви очаква. :)

Весело изкарване!

4
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Камерата доста изкривява переспективата, в действителност не е толково страшно :) Хубаво е клипчето!

2
jabalka avatar jabalka 960 Точки

ВАЖНО! Ще спим на х.Бъндерица, не на Яворов. Защо? От х.Яворов ми бяха казали, че хижата е празна на нашите дати. Обаче човекът не е знаел, че на колегата му е дадено капаро месец по-рано за сватба на някакви хора, които ще заемат цялата хижа. ИЗВИНЕТЕ ЗА ПРИЧИНЕНОТО НЕУДОБСТВО!

Като цяло ПРОМЕНИ В УСЛОВИЯТА НЯМА съществени.

В хижата има 1бр 2ка, 1бр 3ка, 1бр 4ка и 1бр апартамент за 6-ма със собствени санитарни възли - цена 15лв на легло на вечер. Има големи стаи в хижата за по 7-10души и бунгалца за по 3ма души с общи санитарни възли в хижата - цена 10лв на легло на вечер.

Мисля по ред на даване на капаро да пренаредя хората, които са капарирали двойки и тройки в стаите със самостоятелни санитарни възли.

Другите ще трябва да сме в общи стаи и в бунгалата.

АКО ЗА НЯКОГО НОВИТЕ УСЛОВИЯ НЕ СА ОК - нека ми пише, ЩЕ МУ ВЪРНА ПАРИЧКИТЕ.

Надявам се, че тази малка промяна ще е ок за вас и всички заедно ще идем да се забавляваме в планината :)

п.п. Походът до Кончето се запазва, даже ще е по-кратък, което го прави и по-реален за по-голяма част от групата :) ОТ към х.Бъндерица всичко е по-на близко - вр.Вихрен, Байкушевата мура, специалната поляна за къмпингари - за разпъване на палатки и т.н.

Това е, хора, ако някой не е ок - неками пише.

ДО НЕДЕЛЯ ДА СЕ ПРЕБРОИМ И ДА ИМ ПРАЩАМ ПАРИТЕ В ПОНЕДЕЛНИК.

0
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Колеги, предвид на промененото място, да ви напомня, че до хижа Вихрен, която е на 30 минути от хижа Бъндерица има асфалтов път. Тоест, ако някой се споразумее с хората от Вихрен да си паркира колата там (знам ли, може би имат нещо като неофициален платен паркинг?):

- може да пропусне ходенето в ниското покрай ски пистите и да се повози чак до Вихрен;

- ако му е спешно, може да се качи на Кончето още в събота.

1
jabalka avatar jabalka 960 Точки

След като първо се организираме за капарото, ще организираме и това в кой ден къде ще ходим. Има пътека и от х.Бъндерица директно към Кончето през казаните - без да се налага да се ходи по асфалтовия път до х.Вихрен. Има време. Ще опиша вариантите подробно в началото на идната седмица и ще ги обсъдим.

Благодаря за включването!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.