Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Masovski avatar Masovski 211 Точки

[Homework] PHP Basics - PHP Syntax

Здравейте колеги.

Понеже все още няма такава тема, реших да я направя аз.

Ето моите решения на задачите, които съм направил към момента: 

1. Personal Info
2. Sum Two Numbers
3. Dump Variable
4. Non-Repeating Digits
5. Lazy Sundays
6. HTML Table
7. Form Data
8. Time Until New Year*

TODO:

9. Awesome Calendar**

Искам да отбележа нещо, което забелязах. В примерите на трета задача мисля, че има грешка. 
Там като пример е зададено, че var_dump(1.234) ще даде double(1.234), но това няма как да се случи, тъй като var_dump($var), е направена така, че ако едно число има десетична запетая, да връща float(числото). Не е кой знае какво, но реших да го изтъкна.

Ще се радвам на критика по решенията ми. smile

Тагове:
11
PHP Web Development Basics 17/08/2014 22:31:23
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

Интересното е, че връща double в конзолата, a float в браузъра :)

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки
Аз използвам PHP 5.5.11 и точно в конзолата ми показва float. Странно, може в предишните версии да прави така ?
0
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки

Да наистина е странно. И аз съм със същата версия, конзолата е на PHPStorm, браузъра-Chrome.

0
nikych avatar nikych Trainer 22 Точки

Колега, на 4-та задача си добави проверката за Print "no" if no such numbers exist. :) просто една проверка за count($arr)...

0
Masovski avatar Masovski 211 Точки

Чел-недочел.Поправям го веднага. Мерси, колега.  smile

0
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

Хайде някой като реши 8ма да каже дали дадените отговори в заданието са правилни.Стана ми ясно вече че на секундите са изпуснали една цифричка отзад и на двата примера... не са 1 милион и 200 хиляди а са 12 милиона.По някаква причина получавам и че дните са 141, където най-вероятно вече аз бъркам нещо...

0
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки

Здравей, грешката със секундите е оправена.

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Здравейте и от мен,

от тук може да си сверите дали 8 задача ви дава правилен отговор.

http://www.timeanddate.com/counters/newyear.html

Според мен примерите са малко грешни.

2
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

На форм дата задачката ми се струва, че ако събмитна празна форма или примерно не си попълня пола ще избие грешки в РНР-то за undefined indices

2
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Ще го погледна , мерси за забележката smile
P.S : Оправена е .

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

В 8 задача си направил следните грешки, който ти объркват цялата задача.

1. Не си взел предвид, че date("z") брои дните започвайки от 0.

2. date("G"), date("i") и date("s")  връщат текущите час, минути и секунди, а  не колко са минали от началото на годината.

3. Часовете са равни на дните * 24, а не  дните * 60. smile

2
15/08/2014 09:48:33
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здравейте колеги, 

Ето и моите решения на задачите от домашното:

  1. Personal Info
  2. Sum Two Numbers
  3. Dump Variable
  4. Non-Repeating Digits
  5. Lazy Sundays
  6. PHP -> HTML Table  CSS -> HTML Table
  7. Form Data
  8. Time Until Year*  (има някои неща за довършване)

Приемам всякакви критики по решенията на задачите. Разбирам, че това не са най-кратките и умни начини да се решат задачите, но все още сме в началото.

Поздрави, Даниел

7
externo avatar externo 119 Точки

Домашното.

Най-чистия начин на 7.Form Data според мен е да има name и на submit-а защото в някои случаи има повече от една форми и събмити.

Календара на 9 задача е с респонсив дизайн за 1, 2, 3 и 4 месеца на ред.

3
14/08/2014 12:04:09
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Ето и моите решения  включително и задачите със звезда.  Цък.

 В 8 задача ако някой се чуди защо  му се получава 1 час отгоре, това е от лятното часово време.

6
13/08/2014 21:40:18
micev avatar micev 59 Точки

Както винаги твоите решения на задачите най-много ми харесват.

До задачките със звездичка не срещнах голяма труност, но последните 2 си признавам нямах представа как да ги реша.

На зад.8 форматирах изхода с number_format($променлива,0,""," "). "\n"; за да е точно както в примера.

Позравление за решенията!!!

1
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Признавам си, че повзаимствах малко от решението ти на календара, но само половината :). Има между другото някои месеци, които вместо 5 имат 6 седмици. Например ако 1-вя ден от месеца се пада Събота или Неделя и месеца е дълъг 31 дни - 30/31-ви ще са в 6-тата седмица от месеца.
Интересно ми е обаче как в браузъра да ти излиза правилно кирилицата?

1
16/08/2014 19:34:24
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Е това с шесте седмици не бях се сетил, благодаря. А за да ти излиза кирилицата в хедъра на HTML  трябва да имаш

<meta charset="UTF-8">.

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Едно решение на Non-repeating digits s regex: Solution
Обяснение на регекса: Explanation - Stackoverflow


П
оследната задача е готова: PHP Fiddle

Сайта, на който качих кода е много удобен, същото като JSfiddle, но за PHP. Отгоре като натиснете "Codespace" има бутон "Run" или F9. Може да си теглиш кода като pdf... :)

3
14/08/2014 12:52:24
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

5 и 8 задача много ми харесаха като решения, но с едно малко изключение. Не са гъвкави. 5 зад ще работи само до края на август, а 8 само за 2014 година.smile

1
15/08/2014 09:44:26
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.