Loading...
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

[Основи на програмирането] Въпроси по темата "Прости пресмятания" - 11.10.2017

Въпроси по темата "Прости пресмятания" - 11.10.2017

Желателно е да отбележите технологията с която е обвързан въпроса ви (C#, Java, Python ...)

0
Programming Basics 13/10/2017 16:14:30 2
manushkina avatar manushkina 1 Точки

Здравейте, може ли някой да ми каже къде е грешката в този код:

var firstname = Console.ReadLine();
            var lastname = Console.ReadLine();
            var age = int.Parse(Console.ReadLine());
            var town = Console.ReadLine();

            Console.WriteLine("My name is" + " " + firstname + " " + lastname + "." + "I am" + " " + age + " " + "years old." + "I am from" + " " + town + ".");

 

Judge не ми го приема.

0
george.hd avatar george.hd 39 Точки

Програмата очаква различен изход.

Console.WriteLine($"You are {firstname} {lastname}, a {age}-years old person from {town}.");

Това трябва да ти е последния ред.

0
18/10/2017 22:09:17
denis.argatski avatar denis.argatski 25 Точки

Console.WriteLine("My name is" + " " + firstname + " " + lastname + "." + "I am" + " " + age + " " + "years old." + "I am from" + " " + town + ".");  - грешнен код.

Console.WriteLine("You are " + " " + firstname + " " + lastname + "," + "a" + " " + age + "-" + "years old person from" + " " + town + "."); - правилно изписан код

1.Заменили сте ( You are ) с ( My name is ).

2. В конзолата очава след името да има запетая която вие е нямате в изхода.

и така .......

0
valentina.yankova avatar valentina.yankova 5 Точки

В условието на задачата се казва, че от теб се иска да напишеш точно израза : 

“You are <firstName> <lastName>, a <age>-years old person from <town>”

Всякакви други "своеволия" в изказа , май се отхвърлят от Judge. 

(При мен не ми прие задачата дори само заради пропуснатия интервал след запетаята, та чак след като го прибавих, ми светна всичко в зелено)

0
StilyanKirov avatar StilyanKirov 1 Точки

Здравейте!

искам да попитам за 12 задача Currency Converter  за  #Java трябва да се направи меню от което да се избира от коя валута в коя искаме да конвертираме или трябва по някакъв друг начин да се направи  ? 

0
Maksim01 avatar Maksim01 1 Точки

По принцип в задачите дотук се иска направата на конзолни апликации (доколкото видях и в условията за #Java става дума за конзолата), т.е. същите да се изпълняват в конзолата и необходимите данни да се въвеждат ръчно пак в конзолата (чрез изписване с помощта на клавиатурата - същото важи и за валутите в тази задача). Доколкото схващам при вас разликата е само в използвания език за написване на кода. Не вярвам да можеш да вградиш меню там, но ако успееш, ще се радвам да споделиш успеха си с нас. Все пак сме тук, за да се учим, а това наистина ще ми бъде интересно да го науча. Успех, Стилияне!

0
20/10/2017 15:45:25
Ramadan avatar Ramadan 1 Точки
<Button fx:id="calculate" layoutX="167.0" layoutY="127.0" mnemonicParsing="false" onAction="#calculate" text="Calculate" /> 

Някой може ли да ми каже това защо не иска да ми се изпълни и ми оцветява #calculate в червено? 

 

0
manturbo avatar manturbo 1 Точки

Здрашейте! Условието на задачата е :

04. Concatenate Data

Напишете C# програма, която прочита от конзолата име, фамилия, възраст и град и печата съобщение от следния вид: “You are <firstName> <lastName>, a <age>-years old person from <town>”. 

Така дадено приемам ,че точката накрая просто завършва изречението от условието, а не е необходима в изходния код.

А judge си я търси после. Поправете си го. Поздрави.

https://judge.softuni.bg/Contests/Submissions/View/5328847

 

0
stynioo avatar stynioo 3 Точки

Здравейте, колеги. 

Имам един въпрос от любопитство, не съм сигурен дали е много адекватен, но...

String color = console.nextLine();

if(color.equals("red")){
    System.out.println("Red");

} else {
    System.out.println("Yellow");
    System.out.println("Bye");
}

Та, когато въведа в конзолата -  Pesho - ще ми изпише Yellow и отдолу Bye.

Ако въведа Red ще ми изпише същото (Yellow , Bye). Въпросът ми е има ли как компютъра да разпознае цвета (ако мога така да се изразя) и да пренебрегне главната буква, защото ако въведа red ще се получа Red като отговор.

Става въпрос за Java

0
stefanivanov95 avatar stefanivanov95 5 Точки

" Което е в кавички го смята за текст и просто го принтира като такъв  " Поне на С# но мисля че и при java е така затова не става ..

0
24/10/2017 01:32:56
martinml avatar martinml 297 Точки

За да пренебрегнеш главната буква, на Java можеш да ползваш color.equalsIgnoreCase("red") или color.toLowerCase(), което ще направи всички главни букви във входа на малки преди да го сравнява с "red"

String color = console.nextLine();

if(color.toLowerCase().equals("red")){
    System.out.println("Red");

} else {
    System.out.println("Yellow");
    System.out.println("Bye");
}

 

0
24/10/2017 09:51:17
valerielashvili avatar valerielashvili 5 Точки

martinml всичко точно обясни, само да вметна една малка поправка. В Java метода, който игнорира всички заглавни букви и реално ги прави на малки без значение как си ги въвел във входа е .toLowerCase(), а не .toLower(). :)

1
24/10/2017 09:22:47
b.i.ivanov avatar b.i.ivanov 1 Точки

Искам да попитам защото не разбрах за какво е console.nextByte() и с какво е по различно от 

Double.parseDouble(console.nextLine()).
0
fficheff avatar fficheff 1 Точки

C#

Имам проблем, не разбирам къде е грешката в кода...

Judge дава 60/100 . Решавах я и с case пак дава 60/100 . Предполагам грешката е еднотипна...

Грешката е в

Test #3

Test #5

https://pastebin.com/hmmFCdGb

 

0
irena6 avatar irena6 2 Точки

Hello,

at my side alway gives a mistake when i tipe my source code...

0
martin0124 avatar martin0124 6 Точки

Здравейте, опитвам се да реша задачата Пресмятане с дати: 1000 дни на Земята много опити до сега изчетох форума ,четох в майкрософт сайта и не се получава това е моето крайно решение помагайте моля защо не се получава

using System;
using System.Globalization;
using System.Threading;

public class TestClass
{
    public class Example
    {
        public static void Main()
        {
            String[] formats = { "dd-MM-yyyy"};
                    
            DateTime time = DateTime.Parse(Console.ReadLine());
            time = time.AddDays(999);
            foreach (var format in formats)
                Console.WriteLine("{1}",format,
                                  time.ToString(format));

        }
    }
}

0
mishi2103 avatar mishi2103 1 Точки

Здравейте,какво греша тук?Отчита ми го като грешно.Благодаря предварително!

using System;
                    
public class Program
{
    public static void Main()
    {
        Console.Write("Enter your name: ");
        var name = Console.ReadLine();
        Console.WriteLine("Hello, {0}!", name);
    }
}

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.