Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

coaster avatar coaster 412 Точки

[Useful Info] Как да инсталираме Xdebug на Aptana Studio 3

Здравейте,

Видях, че вече има темички във форума за конфигуриране на дебъгер в PhpStorm и в SublimeText, но не намерих такава за Aptana. Понеже ми беше трудно да накарам Xdebug да проработи с този едитор, а предполагам, че все пак и още някой го ползва, реших да направя нещо като упътване за този.. "процес" :D.

Дано да е полезно на някой!

[Как да инсталираме Xdebug на Aptana Studio 3]

3
PHP Web Development Basics
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Предполагам Aptana-та не е инсталирана на 64 битов Уиндоус? /аз така и не намерих решение за инсталация на 64 битов Уиндоус и ползвам плъгина за Eclipse.../.

0
19/08/2014 23:33:07
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравей, на Windows 8.1 Enterprise 64-bit е, но нямах проблеми при инсталацията. Наистина не знам на какво може да се дължи при теб. С най-новата версия ли пробва?

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Да - с най-новата, тази която е налична на сайта им.

Сега намерих във форума, че има тема за същата грешка при инсталация и стартиране на Аптана: ТЕМА

Както и да е - плъгина на Аптана за Еклипс върши достатъчно добра работа и с него няма проблеми :) А и наистина е по-добре, че ще имам едно IDE по-малко инсталирано на компютъра :)

ПС. На Ubuntu 14.04, 64bit, си я инсталирах, настроих и работи без никакви проблеми - но за линукс има възможност за изтегляне отделно на версии за 32 и 64 битови операционни системи и явно затова не се получават грешки.

 

0
krasen0110 avatar krasen0110 0 Точки

Браво, беше много полезно. Мерси.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.