Loading...
lnikod4s avatar lnikod4s 5 Точки

[Homework] Java Basics - Introduction to Java - September 2014

Здравейте, колеги!

 

Първо искам да се извиня, ако случайно вече съществува тема с подобна тематика, въпреки че не успях да открия такава. smile

 

Сигурен съм, че има доста ентусиасти, които са си поблъскали главата над задача 9. Бих искал да помоля тези от тях, които вече са я решили, да хвърлят един поглед вурху моя код, който би трябвало да принтира в PDF всички 52 карти, като за suits съм използвал съответните чарове (\u2660, \u2663, \u2665, \u2666). За принтиране в PDF съм импортнал itextpdf library (http://olex.openlogic.com/packages/itext/5.5.2)

Проблемът ми е следният: като си рънна кода без да принтвам аутпута на PDF, ми изкарва suits напълно нормално, а в PDF документа не излизат изобщо. Предполагам, че енкодинга куца при генерирането на PDF.

Ето и линк към сорс кода:

http://pastebin.com/xZxnYUTh

 

Благодаря предварително!

 

 

Тагове:
2
Java Advanced 05/09/2014 00:52:53
Anonymous:
Темата е дублирана: https://softuni.bg/forum/questions/details/886
NorthMania avatar NorthMania 22 Точки

Колеги имам проблем с фонта. Кодът е изряден, но ми дава че "ttf not found as file or resource". Дръпнах си разни фонтове но къде точно трябва да се сложат?

Благодаря

0
05/09/2014 18:05:22
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Ами тя самата грешка казва какъв е проблема - не ти намира файла с фонта.

Аз го сложих в папката с проекта в нова папка lib /на едно ниво с bin и src папките/ и съответно пътя ми до него е: "lib/FreeSerif.ttf"

 

ПС. Не е страшно да си покажеш кода - така по-лесно се помага :)

0
05/09/2014 18:27:35
NorthMania avatar NorthMania 22 Точки

След 4 часа мъчене най-сетне се получи. Копирах фонта във папката на проекта и там добълнително сложих фонта в bin директорията и usr директорията. Най-сетне мога да тегля черта на тази задача. (whew)

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Няма смисъл да го слагаш на три места в папката с проекта /по този начин само увеличаваш размера на проекта/ - едно е достатъчно, важното е в кода да посочиш правилния път до него.

0
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Здравейте,

 

Използвам темата, за да задам и аз един въпрос:

Как да направя JAR архив? Ползвам IntelliJ, разбрах че трябва да се ползва Artefacts, обаче хич не ми е ясно какво се адва там :/ Пробвах да добавя библиотеката, font-a и Java файла, но не работи. Някакой има ли предложение как да го направя? 

0
06/09/2014 17:13:18
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Оправих се. Нещо беше забозило, изтрих каквото съм направил до момента и почнах пак:

File->Project Structure -> Artifacts -> add и добавям font-a, защото не го добавя сам. Applay -> ok

Build -> Build Artifacts 

и всичко работи :) 

 

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Здравейте, имам малък проблем на тази задача... Sort Array Of Strings

import java.util.Arrays;
import java.util.Scanner;


public class SortArrayOfStrings {
public static void main(String[] args) throws java.io.IOException {

Scanner input = new Scanner(System.in);

System.out.print("n = ");
int num = input.nextInt();

String[] sTowns = new String[num+1];

for (int i = 0 ; i <= num; i++) {

Scanner towns = new Scanner(System.in);


sTowns[i] = input.nextLine();

}

Arrays.sort(sTowns);

for (String string : sTowns) {

System.out.println(string);

}



}
}

 

така написана задачата работи коректно, но не разбирам, защо масивът трябва да бъде допълнен с +1 когато го декларирам от входните данни например num=3  той има 3 индекса, които са 0..1..2. Е да де но когато го оставя така ми крашва.

В цикълът ми е интересно при i=0 и условие <=нъм цикъла трябва да се завърти 4 пъти.. 0лев 1ви 2ри 3ти е да де, но се завърта три пъти.

Моля някой да ми удари едно рамо с обяснение, че зациклих яко... 

 

 

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ето този ред ти е излишен: Scanner towns = new Scanner(System.in). Декларираш го в цикъла, но вместо него си ползваш първия скенер.

По въпроса ти, виж в дебъгера какво се случва - ще установиш, че първият ти елемент от масива е винаги "". Малко по-горе е дискутиран този проблем. Получава се, защото ползваш input.nextInt(), при което скенера остава на същия ред след като вземе числото и при започване на цикъла първо взима остатъка от този ред (който е нищо) и го добавя в масива ти.

Има няколко варианта. Един е ползваш вместо nextInt() Integer.ParseInt(input.nextLine).

0
06/09/2014 23:35:46
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Колеги имате по бира... cool  благодаря за бързата реакция. Не повярвах, че за 10-15мин имах solution. Относно дебъгера, от този дебъгер на Eclipse направо ми се повръща, струва ми се доста нефукционален... 

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Ето полезен tutorial как да добавите java library към даден project в Eclipse. Надявам се да е полезен за тези, които все още не знаят как се прави. Като цяло това е обширен tutorial и може да е полезен и за доста други неща.

1
07/09/2014 12:02:54
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Точно от тук намерих обяснения как да ползвам iText :) Споделих и с други колеги на място в СофтУни. Хубавото е, че показва много неща; хем наведнъж, хем е разцепено на парчета и може да си вземеш само това, което ти трябва. За PDF-a специално си взех от неговия туториал само частта за таблиците. Явно е един нелош източник този сайт (а колко лоши изчетох за 9-та задача).

1
KStoilkov avatar KStoilkov 2 Точки

Здравейте колеги, ето малко РЕШЕНИЯ и от мен. 

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Само една вметка по задачите ти - в темата за курса от май месец се препоръчва Scanner-a да не се затваря.

1
07/09/2014 21:23:55
KStoilkov avatar KStoilkov 2 Точки

И аз бях чел някъде, че не се препоръчва да се затваря, но така и не разбрах защо. Просто warninga ме дразнеше и реших да го затворя.

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Имаш опция suppress warning и се маха. Ако си с Еклипс като посочиш с мишката върху предупреждението ще ти покаже няколко опции, една от тях е да заглушиш мрънкалото.

1
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

На задача 9 малко си поиграх да оставям празно место между всяка колона и ред, така че да е по-прегледно. Домашното може да го намерите тук:

01. Intro-Java-Homework

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Между другото и аз си сложих в проекта един семпъл на pdf-чето, че не е ясно дали на проверяващия ще му тръгне. Мисля, че е добра практика при положение, че не говорим за кой знае какъв обем файл.

Все пак проверих, импортнах си проекта от линукса на уиндоуса и тръгна без проблеми, но по-добре да се застрахова човек.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Да, в тази посока няма проблем. Пробвай обаче някой gnu ttf font дали ще тръгне под Windows.

0
08/09/2014 17:14:54
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

times.ttf потегли, но явно освен че трябва да си намериш фонт трябва наистина да помислиш дали ще тръгне на всички ОС...

0
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

Ето едно решение на задача 9 и от мен:

GeneratePDF

 

Ще качвам домашните в GitHub: Удри!

 

0
09/09/2014 06:04:02
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ако не е много голямо като обем, по-добре сам го сложи. Също, както дискутирахме по-горе, определени фонтове няма да излизат под уиндоус, та има резон да сложиш и примерен документ, за да се види резултата.

1
tdsamardzhiev avatar tdsamardzhiev 77 Точки

@Filkolev, приемам корекцията - довечера ще сложа линк към GitHub. Засега временно добавих няколко линка, от които могат да се свалят ресурсите.

0
Petar_Belberov avatar Petar_Belberov 41 Точки

На 11-та задача не ми се стартира ехе-то от jar - файла. Правя всичко както е описано с програмата Launch4j, някой има ли представа къде може да е проблемът? На конзолата jar-фаийла тръгва, но като ехе не става...

0
a.angelov avatar a.angelov 1316 Точки

Единственото което се сещам е, че някои от задължителните неща не са въведени или са въведени грешно в lainch4j...

Предполагам си следвал това указание от сайта: http://launch4j.sourceforge.net/docs.html - задължителните за въвеждане данни са болднати.

0
simeon.georgiev avatar simeon.georgiev 62 Точки

Бих искал да задам въпрос относно първото домашно- срока изтече, но в профила ми нямам опцията да проверя домашни. Това за всички ли е така, или е технически проблем? Кога ще е възможно да проверяваме домашни?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

SoftUni трябва да ги отключат. По принцип би трябвало статусите да са "нямате право да оценявате домашни" и след изтичане на срока да се появи опцията да свалиш и оцениш домашно.

0
simeon.georgiev avatar simeon.georgiev 62 Точки

Т.е. не е само при мен това?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Е, нали не мислиш, че за всеки потребител слагат различни статуси :) До довечера предполагам ще го отключат, ако не утре.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.