Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ttitto avatar ttitto 1153 Точки

[Homework] OOP - Defining classes - Септември 2014

Понеже в този курс решенията на задачите търпят на широко обсъждане, което едва ли ще стане при проверката на домашни, мисля да споделям тук решенията си: Ето първото:

Persons

LaptopShop (ново условие)

PCCatalogue

SULS

Тагове:
22
C# OOP Basics 16/09/2014 21:33:12
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Ето и моята гледна точка за домашното.

1. Person

2. Laptop Shop

3. PC Catalog

Във втора задача направих метод за валидиране на данните, в трета отделен статичен клас, който да ми отговаря за валидацията и въпреки това голямо писане падна. Скоро не бях се забавлявал така с домашно...laughing

16
presian avatar presian 223 Точки

Искрено ти благодаря, както и на всички останали, които споделят домашните си. Вече няколко пъти поглеждайки твои домашни проумявам неща, които не мога да разбера след няколко часа/дни ровене из нета. Просто не знам какво бих правил, ако ги няма форума и хора като теб. Благодаря ти отново!

7
18/09/2014 18:44:48
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

ZvetanIG, в Problem.3 в класа Component в конструктора не е ли по-добре вместо this.details = details; да го прекараш през пропъртито - this.Details = details; ? 

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

vvulevv  прав си, по-добре е през пропъртито. Това е недоглеждане от моя страна.

0
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Здрвейте колеги ето някои решения на задачите и от мен:

   1. Person

   2. Laptop Shop

   3. PC Catalog

 

Ще се радвам на всякакви критики относно задачите, ще ми бъдат много полезни. Аз лично много се обърках с 2-ра и 3-та задача. Не знам дали така е правилния начин за решение на 3-та, но ще се радвам ако някой ме поправи ако не е така.

 

Поздрави, Даниел

4
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

В пропъртито на LifeInHours не си дописал сетера и стойноста ти остава нула.

1
petrovaliev95 avatar petrovaliev95 358 Точки

Благодаря ти за поправянето моя грешка, вече е оправено и работи коректно.

2
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Не разбирам нещо в трета задача. Защо като изчисляваш цената на компютъра в пропъртито, после не го използваш в метода ToString(), а изчисляваш повторно цената на компютъра.  Аз лично изчислявам цената в конструктора, но смятам, че по-добре е това да става в пропъртито (просто не се сетих за това когато писах задачата).

И нещо друго за трета задача. Не си спазил условието за няколко различни конструктора.

1
19/09/2014 10:20:00
Velichkov avatar Velichkov 87 Точки

Нужен ли е класът BatteryTypes? Не може ли вместо това да е enum?

0
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

Той си е енумерация, просто е в отделен файл - както и трябва да бъде :)

1
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Хей, колега, браво за хубавите решения. 
Критика нямам, но ми се появи въпрос относно проблем 4, ще се радвам ако намериш време да ми отговориш.

Практика ли е всички класове да са абстрактни, освен тези на най-ниското ниво в йерархията? И по-скоро поради какви причини в твоето решение това е реализацията.
Благодаря предварително :)

п.с. Ето тук са и моите решения, още работя над проблем 4. Критики и забележки са добре дошли.

1
21/09/2014 16:31:11
g.stoyanov avatar g.stoyanov 776 Точки

ttitto 

Колега, сега видях, че си изпуснал полето/пропъртито currentCourse на CurrentStudent.

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Благодаря! Оправих го. Дори е логично студентът да има няколко курса едновременно, затова го направих списък с курсове. Освен това презаписах и ToString() за този клас, да включва новите данни.

0
GoShow avatar GoShow 595 Точки

Ето и моят първи ООП код :) Надявам се на много критики, защото ще ми бъдат изключително полезни, засега задачите са 3 и ще се постарая със звездичката.

Homework Defining classes

2
fetko1977 avatar fetko1977 3 Точки

     Ето и моето решение на първа задача. Направих я със вход от конзолата.

2
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Здравейте колеги и колежки , това е моето домашно : цък . Ще се радвам на критики по задачите понеже съм новак в ООП. laughing

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Имам много странен проблем! При дебъгването на третата задача виждам, че сортирането се е получило, както се изисква по условие, но при отпечатването на конзолата се изпечатва както е първоначалното подреждане! Някой да е срещал същия проблем?

 

Problem 03 PC Catalog

 

Update: След 2 дена борба с дебъгера си намерих грешката! Беше липсата на един ред в конструктора "this.TotalPrice = totalPrice;"!

2
20/09/2014 13:43:24
dsmiteva avatar dsmiteva 13 Точки

Ето ги и моите задачи:

https://github.com/dsmitevaOOP/SoftUni/tree/master/Level%202/OOP/DefiningClasses

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.