Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Homework] КПК - Code Formatting

Здравейте,
ето моето домашно по първата ни тема: Homework

JavaScripta, PHP минаха леко, но на C# идея си нямам какво искаше да направи автора с тия торби с предмети иии попромених малко, не знам колко ще работи така де...
Има едно нещо в което се убедих, а преди се чудех "какво толкова?!" - Да използвам табове....в едитора изглежда добре, но като качих в хъба и излязоха разликите : )

8
C# OOP Advanced 10/12/2014 00:53:48
a.polyanska avatar a.polyanska 107 Точки

В крайна сметка кое ще да се оценява/ме? Видно е, че кодът освен неформатиран има и куп други кусури. Само че някои от тях интуитивно ги подозирам, че са такива, тъй като не всичко, което се прави там ми е познато. Пожелателно или задължително е да променим имена на променливи, модификатори за достъп, структура и т.н. и да се направи работещ код или?

Виждам, че се е заформила сериозна дискусия по темата, но ми се ще някой да ми каже, ако знае какво е ФОРМАЛНО правилото, а не какво би трябвало да е :)

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Имай предвид, че не всички посещават форума, дори и 20 човека да се разберете какво ще проверявате, шансът да те провери друг колега от тези 20 е голям и пак може да ти напише в коментара, че примерно не си променила модификаторите за достъп. Според мен е най-добре да оправиш всичко, което мислиш че не е направено добре (освен да накараш програмата да тръгне, това в общия случай е невъзможно).

1
KatyaMarincheva avatar KatyaMarincheva 572 Точки

Здравейте колеги,

от новото домашно Code Formatting, направих Event.cs, C# файла, включително си прибавих powercollections.dll, чудя се дали точно това се очаква като форматиране:

Event Formatted

Но за Java, JS, PHP файловете - ако наистина трябва да форматираме и тях - какво IDE да ползваме? за PHPStorm лицензи ще имаме ли? Ако всички ги отварпме като txt файлове няма да е съвсем същото.....

EDIT: ето и опита ми за форматиране на PHP файла - за справка, това ли се очаква?

EDIT: след като се поразтърсих:

Free PHP Language Support for Visual Studio  (все пак PHPStorm си е за предпочитане)

Free Java Language Support for Visual Studio

Visual Studio 2013 си има JavaScript per default

2
06/07/2015 22:27:28
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

Ще бъдат модифицирани домашните, понеже предните випуски бяха минавали курсове по Java, JS, PHP. Там и конвенциите са малко по-различни за форматиране специално.

2
malkstor avatar malkstor 348 Точки

А като говорим за update-натото задание за домашното - в първата задача Reformat Code се очаква само да оправим форматирането, нали?  Щото гледам че има някакви команди, но при въвеждането на някоя от тях, програмата гърми.

0
EBojilova avatar EBojilova 330 Точки

В първата задача за Еvent.cs има използвана библиотеката:

using Wintellect.PowerCollections;

Тъй като не бях правила това упражнение до сега да споделя за други колеги, ако се чудят като мен, как да не е навсякъде  червено:

Първо свалих всички файлове от тука:

https://powercollections.codeplex.com/

И после следвах стъпка по стъпка описаното в този линк:

http://stackoverflow.com/questions/8778670/c-sharp-using-others-code

И след това си беше изцяло работа на StyleCop за първата задача smiley, като допълнително само отделих класовете и добавих по-подробно описание на методите.

По втората задача си избрах едно мое творение от подготовката за C# Advanced –задачата То Тhe Stars! и я преработих, тъй като там не бяхме учили все още ООП и бях творила едни едномерни и двумерни масиви..........

Ето го и цялото домашно:

https://github.com/EBojilova/CSharpHQC/tree/master/03.%20Code-Formatting-Homework/03.CodeFormattingHomework

0
15/07/2015 19:23:05
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.