Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

soki81 avatar soki81 2 Точки

[Homework] C# Basics - Operators Expressions and Statements - Problem {8} - Prime Number Check

не мога да я реша абсолютно начинаещ съм какво ли не опитах не става прегледах кода на една колежка но не го разбирам какво прави  https://github.com/anichka777/HWOperatorsExpressionsStatements/blob/master/08.PrimeNumberCheck/PrimeNumberCheck.cs

Тагове:
2
Programming Basics 01/10/2014 00:38:43
mitttt avatar mitttt 4 Точки

Здравейте,

искам и аз да питам нещо: нали в условието е зададено числото да се дели на себе си и на едно без остатък.

Не излиза ли така, че всяко число, което се раздели на себе си, ще върне остатък нула.

Същото се получава и при деленето му на едно - пак остатъка е нула.

Или аз не схващам какво точно е условието...

0
Kamigawa avatar Kamigawa 750 Точки

Простите числа (Prime numbers) се делят само на 1 и на себе си без остатък. Тъй като всяко число се дели на 1, то остава да се напише проверка дали числото се дели само на себе си. Ако числото се дели само на себе си и на нищо друго(освен 1 разбира се) значи е просто.

Имаше едно улеснение доказано по математически път, че ако една число не се дели на нищо до корен от себе си, значи е просто.

Пример - корен от 13 е 3,6. 13 делено на 2 е 6,5 (има остатък), 13 делено на 3 е 4,33 (има остатък), 13 на 4 е 3,25 (пак има остатък), може да се продължи натам до 12 и пак няма да има делител без остатък, а може да се спре до 3 със сигурност, че няма делител без остатък натам.

1
19/11/2014 15:38:29
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Да, това е условието.

i.e it is divisable without remainder only to itself and 1

Тоест ако намериш каквото и да е друго число, което го дели без остатък - обявяваш го, че не е просто и връщаш false.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

То е ясно, че всяко число се дели на себе си и на едно без остатък. Въпросът е, че простите са тези, които отговарят САМО на тези двете условия. Т.е. НЕ СЕ делят на което и да е друго число без остатък.

0
ccspaghetti avatar ccspaghetti 2 Точки

Това е моят опит.

http://pastebin.com/pL06dKZD

Знам, че не е най-изчистения, а и съм сигурен че може да се реши по много по-прост и лесен начин, но пък работи..in a way.

Не връща true или false  и не работи с числа само до 100, но пък разпознава дали числото е prime.. Така че, it's doing something

0
oxygen avatar oxygen 7 Точки

Това е моето решение с цикъл for, корен квадратен и try и catch.

http://pastebin.com/YRcd7jqX

0
10/10/2015 21:07:33
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.